Biskup elbląski: „Moje nazwisko znalazło się w raporcie”

Jak już wcześniej informowaliśmy raport Fundacji „Nie lękajcie się” dotyczący przypadków ukrywania przez Kościół Katolicki w Polsce księży pedofilów trafił do rąk Papieża Franciszka w Watykanie.

W dokumencie tym wskazano na wysokich hierarchów kościelnych w naszym kraju, którzy takiego procederu mieli się dopuszczać. Wśród nich jest biskup elbląski Jacek Jezierski.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/biskup-elblaski-w-raporcie-fundacji-nie-lekajcie-sie/

W tej sprawie biskup elbląski Jacek Jezierski wydał oświadczenie:

„Moje nazwisko znalazło się w raporcie o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich w Kościele w Polsce [20 lutego 2019]. Autorzy raportu przytoczyli fragment mojej rozmowy z dziennikarzem „Gazety Olsztyńskiej”. Dotyczyła ona sprawy duchownego oskarżonego o pedofilię. W chwili rozmowy toczyło się jeszcze postępowanie, przynajmniej na forum Stolicy Apostolskiej. Dlatego moja wypowiedź nie posiadała charakteru werdyktu. Sprawa, o której mowa zakończyła się wyrokiem skazującym i surowymi sankcjami kościelnymi wobec duchownego. Na żadnym etapie sprawy nie było prób jej tuszowania, czy zacierania śladów.

Pragnę zauważyć, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat, tworzyły się coraz doskonalsze procedury i praktyka kościelna w walce z pedofilią.

Pedofila jest poważnym przestępstwem, które dotyka społeczność Kościoła. Jest przede wszystkim krzywdą wyrządzoną małoletnim. Duchowni, którzy dopuścili się pedofilii, popełnili wielkie zło”.

Bp Jacek Jezierski

Elbląg, dn. 22 lutego 2019

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register