BMW i porywacze? Policjanci sprawdzili informacje – to internetowy „fake news”

Dziwni mężczyźni z czarnego BMW mieli przymierzać się do porwania kobiety w Olsztynie. Taka informacja pojawiła się w Internecie, jako relacja przerażonej kobiety. Policjanci w całym województwie sprawdzali czy takie doniesienie jest prawdziwe. Jak się okazało, mundurowi padli ofiarą „fake newsa”.

O sprawie poinformowano na profilu “Spotted: Olsztyn” na Facebooku. Według zamieszczonej tam relacji mieszkanki Olsztyna, 16 listopada wieczorem jej siostra minęła przy ul. Koszalińskiej wysokiego mężczyznę z kapturem na głowie. Miał się w nią wpatrywać, a potem ją śledzić przez pewien czas. Gdy przyśpieszył, kobieta zaczęła krzyczeć. Wtedy domniemany napastnik miał wsiąść do srebrnego BMW, gdzie czekał na niego inny mężczyzna.

“Nie wiadomo jakie zakończenie miałaby cała historia… nawet nie chcę myśleć … Jedno jest pewne- panowie nie mieli dobrych intencji. Dlatego wierzę w siłę Facebooka. Sprawy tak nie zostawimy, bo mężczyźni ci ewidentnie szukają ofiary. Ofiary nie wiadomo do jakich celów.. Udostępniajcie! Przestrzegajmy inne kobiety” – napisała internautka.

Sprawa trafiła na policję. Mundurowi odnaleźli nagrania z dwóch kamer, które pozwoliły im dotrzeć do mężczyzn podróżujących BMW.

– Monitoring został dokładnie sprawdzony przez policjantów. Wynika z niego, że to zdarzenie nie wyczerpało ani znamion wykroczenia, ani przestępstwa – mówi Onetowi Izabela Kołpakowska z olsztyńskiej komendy miejskiej. – Policjanci rozmawiali z mężczyznami z samochodu i okazało się, że nie byli nawet wcześniej notowani. To osoby o nieposzlakowanej opinii.

Pięć doniesień o porywaczach w Kujawsko-Pomorskiem

Od niemal roku podobne informacje są rozpowszechniane w Toruniu i okolicach. Najpierw, według informacji zamieszczanych w sieci, mężczyźni o ciemnej karnacji mieli dokonać dwóch nieudanych prób porwań dzieci w Toruniu. Onet dotarł do osób, które je rozpropagowywały. Twierdziły, że wiedzą o nich od swoich znajomych i sprawą zajmują się śledczy. Policja sprawdziła jednak doniesienia i nie potwierdziła, że prowadzi takie postępowania i że były w związku z nimi zgłoszenia.

Następnie w Łążynie między Bydgoszczą a Toruniem trzech mężczyzn miało próbować wciągnąć do samochodu gimnazjalistkę. Według świadków poruszali się ciemnym samochodem. W tym przypadku wszczęto postępowanie.

Natomiast na początku listopada policja zdementowała plotki o tym, że czarne BMW miało polować na dzieci w Grudziądzu. Zajęła się jednak sprawą zgłoszoną kilka dni później, gdy miało dojść do próby uprowadzenia nastolatka w miejscowości Brzozówka, 15 kilometrów na wschód od Torunia.

Źródło: Onet.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register