Bomba znaleziona w rzece. Ewakuacja mieszkańców!

W rzece Pasłęce w Braniewie znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Został on znaleziony w pobliżu ulicy Plac Strażacki – obok kładki dla pieszych.

Niebezpiecznym znaleziskiem okazała się bomba lotnicza SC 250 o wadze około 250 kg, pochodząca z czasów II wojny światowej. Na brzeg wydobyli ją nurkowie z grupy nurków minerów z 13 dywizjonu trałowców w Gdyni.

W trakcie prowadzonych działań ustalono ilości ewakuowanych obiektów i podmiotów zaznaczając na mapie sytuacyjnej promienie 100, 300 i 500 metrów. Wstrzymana została praca Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, a wszyscy funkcjonariusze zaangażowani zostali do działań. Pojazdy pożarnicze zostały wykorzystane do zabezpieczenia ciągów komunikacyjnych.

Funkcjonariusze policji i strażacy informowali mieszkańców okolicznych obiektów o konieczności ewakuacji. Łącznie ewakuowano około 300 osób. Sytuacja na bieżąco była analizowana przez sztab akcji, który składał się z przedstawicieli PSP, Policji, wojska, Wicestarosty Powiatu Braniewskiego oraz pracowników Wydziałów Zarządzania Kryzysowego Powiatu Braniewskiego i Urzędu Miasta Braniewa.

W działaniach, które trwały około dwóch godzin uczestniczyli: strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, żołnierze Patrolu Saperskiego 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie, grupa nurków minerów z 13 Dywizjonu Trałowców w Gdyni, karetka wojskowa, Wicestarosta Braniewski Mirosław Kudliński, przedstawiciele Wydziałów Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Braniewie oraz Urzędu Miasta w Braniewie.

Na podstawie informacji Straży Pożarnej w Braniewie

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register