Bracia dilerzy narkotykowi zatrzymani w Elblągu

Kryminalni z Elbląga zatrzymali dwóch braci podejrzanych o handel narkotykami. Funkcjonariusze znaleźli w ich mieszkaniu znaczną ilość marihuany, amfetaminy oraz pieniędzy, które pochodziły ze sprzedaży narkotyków.

Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, a także za ich wprowadzanie do obiegu, w tym sprzedaż małoletnim. Za ten czyn grozi kara na czas nie krótszy od lat 3 do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę 4 maja br. kryminalni z Elbląga weszli do jednego z mieszkań przy ul. Słonecznej w Elblągu. Tam zatrzymali dwóch braci w wieku 22 i 23 lat.

W mieszkaniu, które zajmowali, policjanci zabezpieczyli 32 gramy marihuany i 8,4 grama amfetaminy, wagę elektroniczną oraz pieniądze (2 540 zł), które pochodziły ze sprzedaży narkotyków. Śledczy ustalili, że podejrzani sprzedawali środki odurzające nawet dzieciom w wieku niespełna 13 lat.

Czynności w tej sprawie nadal trwają. Policjanci wspólnie z prokuraturą wnioskowali do sądu o zastosowanie aresztu wobec zatrzymanych mężczyzn. Jest już decyzja w tej sprawie. Obydwaj podejrzani spędzą w areszcie najbliższe 3 miesiące. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, a także za ich wprowadzanie do obiegu, w tym sprzedaż małoletnim. Za ten czyn grozi kara na czas nie krótszy od lat 3 do 10 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register