Brak odkrytego basenu w Elblągu. Dzieci kąpią się w rzece na Dolince

Mamy efekt wysokich temperatur i braku miejsca w Elblągu, gdzie dzieci mogłyby się ochłodzić. Straż Miejska alarmuje, że dzieci kąpią się w rzeczce w Parku Dolinka, do jest zabronione.

Wodnej kąpieli spragnione są przede wszystkim dzieci, które w okresie wakacji pozostają w mieście. Niestety nie ma u nas otwartych akwenów, w których można się bezpiecznie kąpać. Przypominamy, że kąpiel w rzece Kumiela oraz w rzece Elbląg jest zabroniona pod groźbą grzywny – alarmuje Straż Miejska w Elblągu.

Art. 55 Kodeksu wykroczeń stanowi [Kąpiel w miejscu zabronionym] Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

– Zwracamy się z apelem o uczulenie Waszych dzieci, wnuków, braci i sióstr o zakazie kąpieli w Parku Dolinka czy wzdłuż rzeki Elbląg, dbając przede wszystkim o ich bezpieczeństwo – informuje Straż Miejska w Elblągu.

W okresie upałów bystre oko strażnika, będącego operatorem monitoringu wizyjnego obserwuje kamery, obejmujące swym zasięgiem miejsca dzikich kąpielisk. Patrole, nawet kilka razy dziennie, podejmują interwencję w stosunku do osób kapiących się.

Pozostaje więc tylko zadać pytanie, gdzie dzieci w czasie upałów w Elblągu mają możliwość ochłody? Skoro kurtyny wodne ustawione są tylko w kilku miejscach na terenie miasta, a bezpiecznego kąpieliska miejskiego nadal brak?

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register