Braniewo. Zaatakował nastolatka nożem

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu mieszkańcowi powiatu braniewskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany najpierw zaatakował 19-latka metalowym narzędziem, a następnie ugodził go nożem w ramię. Poszkodowany trafił do szpitala. Decyzją sądu 34-latek został tymczasowo aresztowany.

W nocy z soboty na niedzielę (25/26.01.2020) oficer dyżurny braniewskiej policji został powiadomiony, że na szpitalny oddział przyjęto mężczyznę z raną kłutą. Na miejsce skierowano patrol, a później sprawą zajęli się kryminalni. Jak się okazało poszkodowany posiadał także obrażenia głowy. Funkcjonariusze dążyli do szczegółowego ustalenia przebiegu wydarzeń, a następnie do wytypowania i zatrzymania sprawcy zranienia 19-latka.

Ze zgromadzonego przez kryminalnych materiału dowodowego wynika, że do niebezpiecznej sytuacji doszło na jednej z braniewskiej ulic w sobotę wieczorem. Napastnik najpierw zaatakował poszkodowanego uderzając go metalowym kluczem w głowę, a później dźgnął go nożem w ramię. 20-latek trafił na szpitalną obserwację, a mundurowi ruszyli tropem podejrzanego.

Do jego zatrzymania doszło w miniony wtorek (28.01.2020) 34-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała młodego mężczyzny. Dzień później trafił na sądu, gdzie zapadał decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Czynności w tej sprawie trwają.

Policja Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register