Brawurowa jazda 19-latki zakończona wypadkiem!

19-letnia kobieta spowodowała wypadek i potrąciła dwie osoby stojące na poboczu. Powodem utraty panowania nad pojazdem mogła być brawurowa jazda. Policjanci badają okoliczności zdarzenia. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Sprawa trafi do sądu. Za spowodowanie wypadku drogowego może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie drogowe miało miejsce wczoraj około 16.30 przy al. Jana Pawła II. Tam kierująca osobowym BMW 19-latka jadąc w kierunku al. Odrodzenia straciła panowanie nad swoim autem i potrąciła dwie młode kobiety stojące w zatoczce przy innym pojeździe. Obie kobiety zaraz po zdarzeniu zostały przewiezione do szpitala. To wszystko wynika z policyjnego raportu.

Z relacji świadków na miejscu zdarzenia wynika, że 19-latka celowo wprowadzała swoje BMW w „kontrolowany” poślizg, który chwilę później okazał się już nie być kontrolowanym. Dziewczyna wyjeżdżając z tzw. „ślepego ronda” zaczęła tracić panowanie nad autem i zderzyła się bokiem z zaparkowanym pojazdem, pomiędzy autami znalazły się dwie młode kobiety.

– W tym miejscu często karzemy mandatami kierujących, którzy „driftują” lub próbują „driftować” – mówi jeden z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – To jest droga publiczna a takie zachowanie nie jest bezpieczne zarówno dla kierującego, pasażerów jak i pieszych będących na zewnątrz auta. Kara za sytuację w której nikt nie zostanie poszkodowany to 500 złotych oraz 6 punktów karnych. Jak się okazuje czasem kończy się to wypadkiem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register