Brawurowa jazda 33-latki zakończona…wyrokiem sądu!

W Sądzie Rejonowym w Elblągu zapadł wyrok wobec 33-latki, która wyprzedzała na podwójnej ciągłej, zmuszała innych kierowców do gwałtownego hamowania, a sama chcąc uniknąć zderzenia wjechała do rowu. Została skazana na 3 tys zł grzywny i dostała zakaz kierowania pojazdami na 6 miesięcy.

Zdarzenie miało miejsce 13 grudnia 2019 roku w miejscowości Błotnica (droga K-22 Elbląg – Malbork). 33-latka kierowała osobowym peugeotem. Jechała w stronę Malborka. Spowodowała  olbrzymie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na łuku drogi zaczęła wyprzedzać na podwójnej ciągłej.
 
Kierowcy jadący z przeciwka musieli gwałtownie hamować i „uciekać” na skraj jezdni. Kobieta stworzyła tak niebezpieczną sytuację, że w celu uniknięcia czołowego zderzenia z innym samochodem, zaczęła gwałtownie hamować, straciła panowanie nad pojazdem, skosiła barierki po lewej stronie drogi, a po prawej zakończyła jazdę w rowie.
 
 
Policjanci wówczas skierowali do sądu wniosek o ukaranie kierującej. Sąd Rejonowy w Elblągu wydał w tej sprawie wyrok. Kobieta ma półroczny zakaz prowadzenia pojazdów i musi zapłacić 3 000 zł grzywny.
 
Niech to będzie przestroga dla wszystkich kierowców lekceważących bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
 
 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register