Brawurowa jazda „pożyczonym” Audi i „parkowanie” w rzece!

W minioną sobotę policjanci z ruchu drogowego obsługiwali nietypową interwencje w miejscowości Różany na terenie gminy Gronowo Elbląskie. 17-latek bez wiedzy brata wziął audi i wspólnie z kolegami urządził sobie „przejażdżkę”. Zakończyła się ona groźną kolizją na moście.

Chłopak spowodował zagrożenie na drodze i o mały włos nie wjechał do rzeki. Za brawurową akcję został przykładnie ukarany.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 18 w miejscowości Różany (gm. Gronowo Elbląskie). 17-latek jadąc od Zwierzna w kierunku Gronowa jechał zbyt szybko. Stracił panowanie nad autem, które wbiło się bariery ochronne mostu na rzece Tyna. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący był trzeźwy. Nie miał uprawnień.

Zarówno 17-latek, jak i jego dwaj koledzy nie doznali żadnych obrażeń. Mieli dużo szczęścia. Auto mogło wpaść do rzeki, a oni sami mogliby się utopić. – powiedział sierż. szt. Maciej Krztoń, policjant ruchu drogowego, który obsługiwał zdarzenie.

Za jazdę bez uprawnień oraz za spowodowanie zagrożenia na drodze, kierujący został ukarany dwoma mandatami po 500 zł. Okazało się, że nastolatek audi a4 „pożyczył” od starszego brata, który o zdarzeniu dowiedział się od policjantów.

Policyjne zdjęcia ku przestrodze.

86-106139 86-106141 86-106142 86-106143

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg 

1 komentarz

  • pysiula Reply

    18 czerwca 2018 at 18:26

    Podobna scenę widziałem w filmie Transporter 3 🙂

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register