Brązowy Aplauz dla Zespołu Diamenty

Po raz kolejny Zespół Diamenty, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, może pochwalić się sukcesami festiwalowymi. Tym razem Diamenty otrzymały zaszczytną nagrodę Brązowego Aplauzu na 43 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, za zespołowe wykonanie utworu „Think about things” w kategorii wiekowej 13-16 lat.

Elbląska młodzież wraz ze zdobywcami Złotego i Srebrnego Aplauzu w tej kategorii wiekowej – zespołami Farijao i Keberiokšt Junior, miała przyjemność zaprezentować się na koncercie galowym wokalistów i tancerzy na konińskim rynku. Energetyczny utwór przygotowany pod kierunkiem trener wokalnej Julii Kaczmarczyk i choreograf Adrianny Dorociak, bardzo przypadł do gustu zgromadzonej publiczności ale również konkurującym zespołom, o czym świadczą otrzymane owacje.

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to najstarszy i największy festiwal dziecięcy w Europie. W tym roku zatańczyło i zaśpiewało w nim 2700 młodych artystów z Polski i zagranicy. Diamenty nie zwalniają tempa i obecnie szykują się do koncertu podsumowującego sezon artystyczny 2022/23.

Będzie to koncert o tematyce disneyowskiej z okazji 100-lecia Disneya. Koncert odbędzie się 17 czerwca o godzinie 17.00 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.


0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register