Budowa domu to poważna inwestycja. Pomoże w tym specjalista

Od wyboru odpowiedniej działki, po wszystkie formalności prawne i w końcu uzyskanie kredytowania budowy wymarzonego domu. A nawet środki na jego urządzenie. Jeśli nie masz czasu, chęci czy wiedzy – wszystkie te kwestie pomoże przeprowadzić Marta Piątkowska – doradca kredytowy i finansowy z Elbląga.

Budowa własnego domu, tego wymarzonego i zaplanowanego – to marzenie wielu osób. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że to nie jest prosta operacja i nie polega jedynie na uzyskaniu kredytu na zakup odpowiedniej działki oraz budowy domu.

Musimy przejść szereg ważnych formalności, w tym tych urzędowych, które wcale nie są łatwym zadaniem. Ponadto musimy dobrze sprawdzić, jeszcze przed zakupem, grunt i jego przeznaczenie, który chcemy kupić i na którym ma stanąć nasz dom. Jedno zaniedbanie, nieostrożny ruch i poważne problemy mamy zapewnione – być może nawet na całe życie.

Sama procedura wyboru odpowiedniej działki, kwestie formalno-prawne, aż w końcu zdobycie odpowiedniego finansowania inwestycji to zajęcie długotrwałe i żmudne. Nie każdy z nas ma czas czy wiedzą, aby przez to przebrnąć.

Wybór gruntu musi być bowiem dokładnie przemyślany, gdyż nie na każdej nieruchomości będziemy mogli wybudować dom, o którym marzymy. Tu bardzo ważne są dwa dokumenty – miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz warunki zabudowy. Jeśli okazuje się, że na naszej wymarzonej działce nie ma miejscowego planu zagospodarowania warto wystąpić do odpowiedniego urzędu o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Warto również dokładnie sprawdzić, jakie ewentualne inwestycje są planowane w przyszłości w najbliżej okolicy naszego domu. Cena działki jest atrakcyjna? Może się okazać, że wkrótce może obok niej powstać również wysypisko śmieci albo schronisko dla zwierząt – mówi Marta Piątkowska, doradca finansowy i kredytowy. – Nie mniej ważne są kwestie związane z uzbrojeniem gruntu w media. Może się bowiem okazać, że nie będzie możliwości podciągnięcia do naszego domu energii elektrycznej czy też będziemy musieli wybudować własne szambo i studnię.

To jeszcze nie koniec wszystkich formalności. Mogą wystąpić sytuacje, kiedy konieczne będzie uzyskanie dodatkowych dokumentów, pozwoleń, opinii, np. w sytuacji gdy budowa naszego domu może wpłynąć na gospodarkę wodną w rejonie, lub będziemy korzystać z wód w sposób szczególny, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego.

Później musimy jeszcze uzyskać ważny dokument, czyli pozwolenie na budowę.

– Formalności związanych z budową domu jest naprawdę dużo, a samo uzyskanie finansowania na inwestycję to „wierzchołek góry lodowej” – mówi Marta Piątkowska. – Nasze biuro zajmuje się całościowo taką inwestycją, od pomocy w wyborze odpowiedniej działki, po zbadanie możliwości finansowych klienta, załatwianiu w jego imieniu wszystkich formalności związanych z budową domu aż wreszcie po uzyskanie kredytu bankowego w odpowiedniej wysokości. Klient nic nie musi robić. Wystarczy przyjść do naszego biura przy ul. Hetmańskiej 11/20 i zlecić nam takie działania.

Aby cieszyć się własną nieruchomością i wymarzonym domem, a jednocześnie oszczędzić sobie czas i dużą ilość formalności związanych z inwestycją, warto przekazać to zadanie specjalistom. Oni przeprowadzą cały proces szybko i skutecznie, aby nasza budowa mogła się rozpocząć.

– Od ponad 10 lat pracuję w branży finansowej. Zajmuję się pomocą przy wyborze kredytu hipotecznego, konsolidacyjnego, gotówkowego lub firmowego. Oferty banków są różne i najlepszy wybór uzależniony jest od wielu czynników. Zwracam uwagę na inne aspekty oprócz warunków kredytu. Ponieważ nie ma jednego idealnego kredytu dla wszystkich – dodaje Marta Piątkowska.

 

Tekst promocyjny

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register