Budowa Kanału przez Mierzeję Wiślaną. Zobacz nową wizualizację

Przekop przez Mierzeję Wiślaną będzie realizowany w miejscowości Nowy Świat. Niedawno Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przedstawiło nową wizualizację inwestycji.

– W pierwszym półroczu 2018 r planowane jest uzyskanie decyzji środowiskowej, a następnie uzyskanie pozwolenia na realizację inwestycji. Natomiast w drugim półroczu planowane jest przeprowadzenie procedury przetargowej i wyłonienie wykonawcy robót budowlanych – informuje minister Marek Gróbarczyk.

Należy podkreślić, że nadrzędnym celem realizacji tej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa Państwa i regionu. Ponadto,  budowa kanału żeglugowego zwiększy możliwości rozwoju regionów wschodniej i północno-wschodniej części Polski, które będą korzystać z otwarcia Zalewu Wiślanego na Morze Bałtyckie. Ponadto poprawa dostępności do portu i regionu od strony wody umożliwia aktywizację portu Elbląg i innych portów Zalewu Wiślanego.

– W Karcie Informacyjnej Przedsięwzięcia, która jest częścią wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wskazana została lokalizacja inwestycji – Nowy Świat.  Z przeprowadzonych na zlecenie inwestora badań jednoznacznie wynika, że jest to wariant najbardziej korzystnym dla środowiska.  Decyzja  środowiskowa ostatecznie zatwierdzi wybraną lokalizację  – dodał Minister Gróbarczyk.

 

Wizualizacja budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Wizualizacja budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.Źródło filmu: Urząd Morski w Gdyni

Publié par Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej sur vendredi 20 octobre 2017

3 komentarze

 • no name Reply

  3 listopada 2017 at 12:47

  Potrzebny ten przekop jak świni siodło. Już widze te kontenerowce i tankowce jak wpływają w elbląskie szuwary. Jak tylko zaczną grzebać Putin natychmiast zamknie przeprawe przez zalew i wtedy cały ten port zdechnie z głodu. Napiszcie wprost że robione jest to z powodu rusofobii maciory i kaczora no i oczywiście co kolesie przy tym zarobią to ich.

 • TORR Reply

  3 listopada 2017 at 22:45

  Bardzo dobrze niech kopią bedziemy mieli swoją przeprawe . Komu nie zależy na przekopie ? Rosjanom bo nie będą mogli już nas szantazować w tym obszarze więc jak czytam taki komentarz to zatanawiam sie czy to aby napewno napisał Polak. U nich poruszane sa argumenty ze to zle wpłynie na srodowisko 🙂 Rosjanie to akurat wzór do naśladowania jezeli chodzi o ochrone srodowiska wystarczy do nich pojechac i zobaczyc na własne oczy.

 • gosc Reply

  7 listopada 2017 at 12:37

  Do no name. Ty cale zycie sie tak wszystkiego boisz. Moze to jakas fobia jest? Byles u lekarza?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register