Budżet miasta 2019. Kolejne inwestycje na Zatorzu

Projekt budżetu miasta na rok 2019 powinien zadowolić mieszkańców Zatorze. Po wybudowaniu wiaduktu pojawią się tam również inne inwestycje. Co Miasto planuje wykonać na tym osiedlu?

– W wydatkach inwestycyjnych na 2019 rok jest kwota 2,5 mln zł na przebudowę i dostosowanie budynku przy ul. Lotniczej. Chodzi oczywiście o dawne gimnazjum 7 – w tym budynku ma powstać żłobek i przedszkole …z zadań Budżetu Obywatelskiego jest też wpisana SP 14. Dla mieszkańców elbląskiego Zatorza w projekcie ujęto również budowę przejścia podziemnego pod linią kolejową w ciągu ulicy Lotniczej – na ten cel zabezpieczono na 2019 rok kwotę 2 mln zł – środki własne miasta – informuje radny Paweł Kowszyński (PiS).

Wstępny plan finansów miasta Elbląga na 2019 rok zaplanowano na poziomie 622 mln 966 tys. 88 zł, natomiast wydatki na kwotę 620 mln 618 tys. 905 zł. Z tego prawie 41 milionów złotych przewiduje się na inwestycje miejskie.

Inwestycje drogowe w Elblągu planowane są łącznie na kwotę ponad 11 mln zł. Około 1 mln zł pochłonie odnowa nawierzchni elbląskich ulic. W projekcie budżetu miasta jest też wykonanie chodnika łączącego osiedle Przy Młynie z przystankiem przy ul. Łęczyckiej, oraz wykonanie nawierzchni ul. Garnizonowej – to zadania z Budżetu Obywatelskiego.

620 tys. zł ma kosztować plac zabaw “Konik Polny”, który powstanie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 przy ul. Polnej (to zadanie również z Budżetu Obywatelskiego).

W projekcie budżetu znalazła się rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Elblągu ale w przyszłym roku na ten cel miasto wyda niecały milion zł. Docelowo całość ma kosztować 50 mln zł i zostać zrealizowana do 2023 roku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register