Budżet Obywatelski – będzie mobilny punkt informacyjny

Do 15 czerwca zgłaszać można pomysły do Budżetu Obywatelskiego 2019. Ta edycja Budżetu rozpędza się bardzo powoli, do tej pory elblążanie złożyli 8 wniosków. Z całą pewnością wpływ na to mają nowe zasady, które uwzględniają wytyczne Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. dotyczące tworzenia i obowiązywania budżetów obywatelskich.

Zgodnie z tymi wytycznymi każdy złożony wniosek musi uzyskać wymaganą liczbę osób go popierających. W elbląskim Budżecie Obywatelskim w przypadku wniosku do zadania realizowanego w okręgu jest to od 10 do 15 nazwisk popierających, w przypadku zadania ogólnomiejskiego od 25 do 30 nazwisk. Intencją wprowadzenia tych zmian było, aby pomysły przedkładane do budżetów obywatelskich w całym kraju były bardziej przemyślane i uzyskały większą akceptację społeczności lokalnej.

Jednak zbieranie podpisów zmniejszyło także ilość składanych wniosków. Nadal liczymy jednak na mieszkańców, zwłaszcza, że do podziału w Budżecie Obywatelskim jest dotychczas największa kwota. Wynosi ona – 3.020.000 zł., w tym 480.000 zł. dla każdego okręgu wyborczego oraz 620.000 zł. na inicjatywy ogólnomiejskie.

Mobilny punkt Budżetu Obywatelskiego Tak jak to miało już miejsce w latach poprzednich dla mieszkańców chcących dowiedzieć się więcej na temat Budżetu Obywatelskiego utworzony zostanie mobilny punkt, który stanie przed Ratuszem Staromiejskim w sobotę 9 czerwca w godz. 10.00-15.00. Tego dnia na Starym Rynku odbędzie się również II Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Starszych i Niepełnosprawnych, natomiast na Placu Katedralnym mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej food truck’ów.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register