Budżet Obywatelski w Elblągu ze zmianami

W przyszłym tygodniu rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Będzie to budżet szczególny, bo realizowany w czasie pandemii, dlatego też szczególne są rozwiązania, które zostały w nim przyjęte.

Mowa przede wszystkim o mniejszej ilość głosów poparcia, jakie należy zebrać, aby zgłosić swój pomysł. Dla zadania w okręgu wystarczy wsparcie dwóch osób, natomiast przy zadaniu ogólnomiejskim potrzebne jest zebranie pięciu podpisów. Chodzi o to, by do minimum ograniczyć liczbę kontaktów niezbędnych do złożenia wniosku.

Ponadto wnioski na zadania dostępne będą w formie papierowej tylko w Urzędzie Miejskim i Ratuszu Staromiejskim. Jednak przede wszystkim od przyszłego tygodnia zachęcać będziemy mieszkańców do ich pobierania ze strony: www.budzetobywatelski.elblag.eu

W nadchodzącym Budżecie Obywatelskim łączna zabezpieczona kwota wyniesie 3.5 mln zł (w poprzedniej edycji było to  3.100.200 zł). Co ważne, w tym roku głosować będziemy i wskazywać do realizacji jedno duże zadanie ogólnomiejskie. Na ten cel przeznaczony jest 1 mln zł, natomiast w poszczególnych okręgach, tak jak do tej pory po 500 tys. zł.

Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2021, sposób składania wniosków i harmonogram prac, przekazywać będziemy już od przyszłego tygodnia – informuje Urząd Miejski w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register