Bulwar Nadwiślański będzie gotowy na wiosnę 2017

Ponad kilometrowej długości odcinek nadwiślańskich bulwarów od Centrum Nauki Kopernik do mostu Śląsko-Dąbrowskiego zostanie wybudowany w przeciągu 11 i pół miesiąca.  Miasto Stołeczne Warszawa podpisało umowę z firmą SKANSKA. W maju 2017 będzie gotowy bulwar.

Mam nadzieję, że wykonawca nas nie zawiedzie i już latem przyszłego roku będziemy przechadzać się kolejnym fragmentem nadwiślańskiej promenady.

– mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Drugi odcinek pierwszego etapu lewobrzeżnych bulwarów od mostu Świętokrzyskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego mierzy blisko 1,2 kilometra. W ramach inwestycji poza przebudową budowli wodnych, stanowiących nabrzeże rzeki, zrealizowana zostanie budowa nadwiślańskiej promenady spacerowej z towarzyszącą jej ścieżką rowerową.

Prace nad projektem zagospodarowania lewobrzeżnego bulwaru rozpoczęły się w 2009 r. od przeprowadzenia konkursu architektonicznego. Złożono w nim 31 prac, a zwycięska koncepcja, wykonana przez grupę RS Architektura, stanowi założenia projektu budowlanego obecnie realizowanej inwestycji.

Wedle założeń projektantów lewobrzeżny bulwar kompozycyjnie ukształtowano jako czytelny układ placów i linearnych łączników. Dzięki dodatkowym rozwiązaniom takim jak Park Żywej Rzeki, Plac Uniwersytecki ze sceną czy plaża z pawilonem obsługowym możliwe będzie udostępnienie użytkownikom różnego rodzaju atrakcji całorocznych, jak i sezonowych. Wszystkie elementy nadwiślańskiej promenady zostały zaprojektowane tak by były odporne na okresowe zalewanie, w czasie wysokich stanów wód.

Czekamy na otwarcie, a warszawiacy na kolejne miejsce do spędzania długich letnich dni…

bulwary_wislane_etap_ii_wizualizacja_zarzad_mienia_1

bulwary_wislane_etap_ii_wizualizacja_zarzad_mienia_4

źródło: um.warszawa.pl, fot główne. E. Lach, foto: wizualizacje ZDM

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register