Bus wpadł do jeziora. Pierwsza akcja elbląskich nurków i braniewskich strażaków

3 maja br. kilkanaście minut po godz. 16:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrało zgłoszenie o pojeździe, który wpadł do wody jeziora Pierzchalskiego.

Z uwagi na brak pełnych informacji o zdarzeniu na miejsce skierowano znaczny potencjał ratowniczy oraz funkcjonariuszy braniewskiej policji. Na miejscu okazało się, że bus zaparkowany w pobliżu plaży z niewyjaśnionych przyczyn zjechał do wody. Próby powstrzymania przez właścicieli staczającego się pojazdu nie przyniosły efektu. Pojazd po kilku minutach całkowicie pochłonęła otchłań jeziora.

Na szczęście nikt nie pozostał wewnątrz samochodu. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP nr 2 w Elblągu, strażacy Wojskowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Płoskini i Długoboru. Aby zlokalizować pojazd na dnie jeziora do działań wkroczyli strażacy wchodzący w skład specjalistycznej grupy ratownictwa wodno – nurkowego z KM PSP w Elblągu.

Nurkowie Państwowej Straży Pożarnej po kilku minutach zlokalizowali auto, do którego podczepiona został stalowa lina. Bus z wykorzystaniem pojazdu pożarniczego został wydobyty na zewnątrz z dna jeziora. To pierwsze w tym roku wspólne działania braniewskich i elbląskich strażaków na wodzie. Na szczęście to zdarzenie zakończyło się szczęśliwie. Jednak strażacy zwracają się z apelem o ostrożność oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, które w trakcie wypoczynku są istotnym elementem.

Straż Pożarna Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register