Kierowca z Elbląga był tak pijany, że uderzył autem w mur

Na terenie Elbląga miało miejsce 19 kolizji. Policjanci z ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 500 kierujących. Zatrzymano trzech nietrzeźwych, którzy wsiedli za kierownicę swoich aut po alkoholu.

Przy al. Grunwaldzkiej zatrzymano 37-latka, który kierował seatem alhambrą. Mężczyzna miał 1,26 promila alkoholu w organizmie. Auto odholowano na parking strzeżony a kierowca trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę w miejscowości Rychliki patrol ruchu drogowego zatrzymał 60-latka, który kierował vw golfem. Mężczyzna miał 1,68 promila alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania. Jego auto nie posiadało ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak pewien 27-latek, który kierując toyotą corollą zatrzymał auto uderzając w murek ogrodzenia. Było to przy al. Grunwaldzkiej. Gdy na miejsce przyjechali policjanci od razu wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło, że 27-latek ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy a jego auto odholowano na policyjny parking.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.

Podczas weekendu policyjne patrole na interwencje wyjeżdżały 160 razy. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 24 osoby.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register