Byli pracownicy Biedronki przegrali proces

Byli pracownicy sieci Biedronka żądali przeprosin i zadośćuczynienia za pracę w warunkach urągających ich godności. Przegrali jednak proces jaki toczył się przed Sądem Okręgowym w Elblągu.

Jak informuje Radio Olsztyn, Sąd Okręgowy w Elblągu oddalił powództwo i obciążył ich kosztami. Większość ma zapłacić stronie pozwanej po 2 tysiące 700 złotych kosztów procesu. Proces odbywał się od początku za zamkniętymi drzwiami. Także uzasadnienie wyroku sąd odczytał po wyjściu mediów.

„Wyroku, który ogłosiła sędzia Bożena Czarnota, wysłuchali jedynie pełnomocnicy stron i jedna z byłych pracownic. Sąd oddalił powództwo, część umorzył i obciążył powodów kosztami procesu. – Będzie odwołanie od tej decyzji – zapowiedziała strona pozywająca, która czekać będzie teraz na pisemne uzasadnienie wyroku” – informuje Radio Olsztyn.

Ośmioro były pracowników Biedronki domagało się pisemnych przeprosin na stronach internetowych firmy i zadośćuczynienia za każdy dzień pracy, kiedy łamane były ich prawa. Żądali kwot od 11 do 40 tysięcy złotych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register