Carrefour wesprze elbląski szpital

Firma Carrefour podjęła decyzję o objęciu szpitala zakaźnego w Elblągu bezpośrednią pomocą żywnościową. Pomoc do szpitala trafi bezpośrednio z hipermarketu przy ul. Dąbka 152. 

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu będzie regularnie otrzymywać od elbląskiego sklepu Carrefour najpotrzebniejsze produkty żywnościowe, w tym jedzenie, napoje i kosmetyki. Lista dostarczanych produktów będzie na bieżąco weryfikowana, tak aby odpowiadała ona na aktualne zapotrzebowanie pracowników opieki medycznej placówki. 

Carrefour zdecydował się przekazać podobne wsparcie łącznie do 41 szpitali zakaźnych zlokalizowanych na terenie całego kraju i zlokalizowanych w pobliżu hipermarketów należących do sieci. Wsparcie placówek w zaspokojeniu ich bieżących potrzeb pozwoli skuteczniej walczyć z pandemią oraz zadbać o większy komfort pracy personelu medycznego w tym trudnym dla wszystkich okresie:

– Skuteczna walka z koronawirusem to największe wyzwanie, przed którym jak dotąd stanął cały świat w XXI wieku. Sklepy Carrefour mogą być w tych trudnych czasach nie tylko miejscem zaopatrzenia się społeczeństwa w podstawowe produkty spożywcze, ale także nieść pomoc polskim służbom medycznym w walce o nasze życie i zdrowie. Dlatego obejmujemy bezpośrednią pomocą żywnościową personel szpitali zakaźnych w całej Polsce – dodaje Christophe Rabatel, Prezes Zarządu Carrefour Polska.

W województwie warmińsko-mazurskim Carrefour obejmie opieką również Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie. Pomoc wszystkim 41 szpitalom będzie świadczona przynajmniej przez najbliższe 3 miesiące lub do czasu skutecznego ograniczenia pandemii na polskim rynku. Wartość pomocy szacowana jest na ponad 650.000 złotych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register