Castorama już prawie gotowa. Wkrótce zrobimy tu zakupy

Budowa marketu sieci Castorama zmierza do finału. Już wkrótce zrobimy tu zakupy. Planowane otwarcie obiektu to pierwsza połowa 2019r., ostrożnie mówi się o marcu przyszłego roku.

Inwestor musi jeszcze wykonać drogi dojazdowe do marketu Castorama oraz rondo na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Żuławskiej. Jednak budowa samego obiektu zmierza już do finału. W listopadzie br. Castorama prowadziła rekrutację na stanowiska pracy w elbląskim sklepie.

Sama budowa takiego obiektu w Elblągu nie jest jednak prostym zadaniem.

Market powstaje na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej. Oprócz 11 tys. m kw. powierzchni sklepowej, zaoferuje on swoim klientom także blisko 400 miejsc parkingowych.

Wbrew pozorom projekt wcale nie należy do najłatwiejszych. Powód?

 –  W Elblągu grunty są słabonośne, dlatego pod całym budynkiem oraz parkingiem trzeba wykonać palowanie. Zrobimy jednak wszystko, by na koniec marca 2019 r. obiekt był gotowy na przyjęcie klientów – mówi Paweł Ryś, Kierownik Budowy.

 Co ciekawe Castorama jest kolejną siecią, po takich firmach jak IKEA czy Leroy Merlin, która omija Olsztyn, bądź co bądź stolicę Warmii i Mazur i największe miasto regionu. Sklep w Elblągu będzie drugą tego typu placówką na Warmii i Mazurach. Pierwszy sklep powstał pięć lat temu w Ełku.

fot. Atelier Hoffmann

2 komentarze

  • Marek elblaski Reply

    19 stycznia 2019 at 13:09

    Elbląg nie leży ani na Warmii ani na Mazurach,więc co nas obchodzi jakiś olsztyn,który nigdy nie był stolicą ani Warmii ani Mazur,to dziura zabita dechami.

  • Głęboka Myśl Reply

    20 lutego 2019 at 14:14

    Elblągowi potrzebny Olsztyn jak dziura w moście. Zwłaszcza teraz po zakończeniu S7 do Gdańska.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register