Castorama wybrała Elbląg. Sklepu tej sieci nie ma w Olsztynie

Już wkrótce ma rozpocząć się budowa sklepu sieci Castorama w Elblągu. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze zakupy mieszkańcy Elbląga zrobią jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku. O dotrzymanie tego terminu zadba firma RD bud wybrana na Generalnego Wykonawcę inwestycji.

Jak wskazują media branżowe, sieć Castorama ominęła ponownie Olsztyn w swoich planach inwestycyjnych. Sklep w Elblągu będzie drugą tego typu placówką na Warmii i Mazurach. Pierwszy sklep powstał pięć lat temu w Ełku.

Nowy salon Castorama ma się znajdować przy ulicy Żuławskiej w Elblągu, w tym samym miejscu, w którym – według wcześniejszych informacji – miał się mieścić market budowlany OBI. Hipermarket OBI w Elblągu jednak nigdy nie powstał, a spółka Jermon Poland, która po wykupieniu gruntów od gminy Elbląg miała go wybudować już kilka lat temu, obecnie otrzymuje od miasta Elbląg kary umowne od niezrealizowanej inwestycji, które w tej chwili przerosły już 4 miliony złotych plus odsetki karne.

I właśnie na tych terenach, które od spółki Jermon Poland wykupiła Castorama, ma powstać sklep największej w Polsce sieci salonów DIY (ang. Do It Yourself – Zrób To Sam).

Co ciekawe Castorama jest kolejną siecią, po takich firmach jak IKEA czy Leroy Merlin, która omija Olsztyn, bądź co bądź stolicę Warmii i Mazur i największe miasto regionu.

Market powstaje na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej. Oprócz 11 tys. m kw. powierzchni sklepowej, zaoferuje on swoim klientom także blisko 400 miejsc parkingowych.

Wbrew pozorom projekt wcale nie należy do najłatwiejszych. Powód?

–  W Elblągu grunty są słabonośne, dlatego pod całym budynkiem oraz parkingiem trzeba wykonać palowanie. Zrobimy jednak wszystko, by na koniec marca  2019 r. obiekt był gotowy na przyjęcie klientów – mówi Paweł Ryś, Kierownik Budowy.

Castorama to obecnie największa w Polsce sieć sklepów DIY. Obecnie firma posiada w Polsce 69 sklepów. Za pierwszy sklep sieci uważa się sklep założony w 1969 roku nieopodal Lille we Francji przez Christiana Duboisa. Pierwsza Castorama w Polsce powstała w Warszawie w połowie lat 90-tych XX wieku.

 

2 komentarze

 • Do_pomorskiego Reply

  27 lipca 2018 at 11:05

  Jaką Warmię i Mazury? Przecież Elbląg leży na Wybrzeżu, Pomorzu lub jak ktoś woli Żuławach – razem z Gdańskiem…

  http://gryf.pomorze.pl/wpimages/wp3151c666_06.png

  Takie artykuły tylko niepotrzebnie szufladkują Elbląg, jako Mazury. Wstyd!

 • redki Reply

  27 lipca 2018 at 20:44

  nie pierdol

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register