CBA: Urząd Miejski w Elblągu nie złamał prawa. Dalszego postępowania nie będzie

Radni PiS zrobili szum, po publikacjach prasy lokalnej o udzieleniu przez Miasto dotacji w wysokości 200 tys. zł. Anonimowy mieszkaniec skierował sprawę do CBA. Funkcjonariusze sprawę zbadali i…nie dopatrzyli się złamania prawa przez elbląskich urzędników.

Miała być afera na skalę ogólnopolską, a Elbląg pokazany jako przykład korupcji politycznej. Kiedy więc wybuchła informacja, że sprawą zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne wydawało się, że wydarzenia nabiorą medialnego rozpędu.

Tymczasem jak dziś informuje portel.pl, Centralne Biuro Antykorupcyjne, po zbadaniu sprawy i zapoznaniu się z wyjaśnieniami złożonymi przez miejskich urzędników, odstąpiło od dalszych czynności, nie doszukując się złamania prawa.

Przypomnijmy, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zajęło się sprawą przyznania w konkursie na popularyzację sportu 200 tys. zł stowarzyszeniu, które powstało ledwie dwa miesiące wcześniej. Urząd Miejski w Elblągu tłumaczy, że nie było innej organizacji, która zajmuje się promocją narciarstwa.

Chodzi o majowe rozdysponowanie 240 tys. zł. Powołana przez prezydenta miasta komisja, która składała się z przedstawicieli organizacji pozarządowych i pracowników miejskiego Departamentu Edukacji i Sportu zarekomendowała prezydentowi przyznanie pieniędzy wszystkim sześciu stowarzyszeniom, które wzięły udział w konkursie. Tylko jedno z nich dostało tyle, o ile wnioskowało. W dodatku przyznano mu zdecydowaną większość całej kwoty, bo aż 200 tys. zł. Mowa o Elbląskim Stowarzyszeniu Sympatyków Sportów Zimowych.

– O wysokości dofinansowania decydowała m.in. atrakcyjność oferty, niepowtarzalność działań oraz liczba osób, do których jest skierowana – odpowiada Joanna Urbaniak, rzeczniczka elbląskiego ratusza. – Oferta Elbląskiego Stowarzyszenia Sympatyków Sportów Zimowych zakłada powszechną naukę jazdy na nartach zjazdowych i na snowboardzie, obejmującą zarówno dzieci i młodzież, jak i ludzi dorosłych, wzbogaconą o organizację imprez masowych w tych dyscyplinach.

Jak zaznacza Joanna Urbaniak, Elbląg chce wykorzystać potencjał Góry Chrobrego, gdzie można m.in. zjeżdżać na nartach. Stowarzyszenia Sympatyków Sportów Zimowych jest zaś jedynym w mieście, które prowadzi działalność na rzecz popularyzacji narciarstwa. A na promocji tego sportu szczególnie ma zależeć prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/cba-przeswietla-konkurs-dla-organizacji-pozarzadowych-w-elblagu/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register