Chcą zmieniać otoczenie, zaczną od walki z koronawirusem!

Powstaje nowe stowarzyszenie “Tolkmicko – Gmina na fali”. Na działaczy społecznych od początku czekają wyzwania, organizacja włączyła się bowiem do walki z koronawirusem.

Stowarzyszenie znajduje się obecnie na etapie rejestracji. Do udziału w jego pracach zapraszani są wszyscy, którym los gminy Tolkmicko leży na sercu. Pierwszy poważny sprawdzian Gmina na fali przechodzi na bieżąco. Ich “chrztem bojowym” jest bowiem wspieranie lokalnej społeczności podczas pandemii COVID-19.

– Chcemy zintegrować wszystkie środowiska w naszym mieście. Naszym celem jest pomoc mieszkańcom Tolkmicka oraz rozwój regionu. Dlatego też nie tracimy ani chwili i przystąpiliśmy do pomocy w walce z koronawirusem. Nasi wolontariusze mają pomagać osobom starszym w codziennych sprawach: zakupach czy dostarczeniu opału do mieszkania. – relacjonuje Michał Gzowski – inicjator stowarzyszenia.

Działalność prospołeczna to jedna z głównych idei przyświecających organizacji. Działacze chcą także wspierać inwestycje w gminie oraz działania mające na celu integrację i aktywizację mieszkańców.

– Projekt Tolkmicko – Gmina na fali to inicjatywa dla tych, którym los naszego miasta nie jest obojętny. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą sprawić, że nasza mała ojczyzna będzie jeszcze piękniejsza – mówi Magdalena Zientara- Prezes Stowarzyszenia.

Z pewnością wkrótce usłyszymy o kolejnych działaniach organizacji. Działacze Stowarzyszenia zapraszają do kontaktu osoby, które potrzebują pomocy lub chcą wesprzeć ich działalność.

Nadesłane

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register