Chcesz znaleźć wiarygodnego dewelopera i kupić mieszkanie bez ryzyka? Sprawdź, jak to zrobić

Firmy deweloperskie oferują swoje nieruchomości, na różne sposoby zachęcając do ich kupna. Nie wszystkie stosowane przez nich metody zasługują na uznanie, szczególnie, gdy mają one na celu wykorzystanie niewiedzy klienta na jego niekorzyść. Nieuczciwi deweloperzy czyhają na każdym kroku na osoby, szukające nowych mieszkań. Czy można się przed nimi ustrzec? Jak to zrobić, żeby nie stracić pieniędzy przeznaczonych na wymarzony dom?

Zweryfikuj dewelopera, zanim umówisz się na spotkanie

Zawsze warto jest zasięgnąć języka i poszperać w sieci, żeby dowiedzieć się czegoś na temat osoby, od której zamierzamy kupić mieszkanie. Tak poważna decyzja, jak inwestycja kilkuset tysięcy złotych, musi zostać podjęta rozważnie i z pełną świadomością. Dlatego jeśli zamierzasz współpracować z deweloperem, koniecznie sprawdź, czy jest on wiarygodny. Na początku najlepiej będzie, jeśli odwiedzisz stronę, na której sam inwestor pisze o swoim doświadczeniu i nieruchomościach, jakie ma na sprzedaż. Zwróć uwagę na dane firmy – czy deweloper podaje takie informacje, jak siedziba i data utworzenia spółki, organ rejestrujący oraz nazwiska osób wchodzących w skład zarządu.

Inwestor, któremu zaufasz, powinien mieć profesjonalną stronę internetową, z której dowiesz się nie tylko, kim on jest, ale też obejrzysz dostępne mieszkania i wszelkie inwestycje, jakie dotychczas zrealizował. Być może któryś z budynków już nie istnieje lub zaledwie po kilku latach od wybudowania wymagał remontu? Przyjrzyj się temu! Dopiero po szczegółowym rozeznaniu, które przecież nic Cię nie kosztuje, umów się na spotkanie. Nasza rada: nie podchodź do tego zbyt emocjonalnie. Zwróć uwagę na miejsce, które deweloper wyznaczy na rozmowę. Jeśli to będzie porządne, stylowo urządzone biuro znajdujące się w sąsiedztwie inwestycji, prawdopodobnie rozpoczynasz współpracę z fachowcem. Natomiast gdy do spotkania ma dojść w przypadkowo wynajętym lokalu, którego nawet nie umeblowano, dwa razy się zastanów.

Przygotuj sobie listę pytań, które osobiście zadasz inwestorowi

Prowadząc z deweloperem korespondencję e-mailową lub pozostając z nim w kontakcie telefonicznym, trudno Ci będzie w 100% upewnić się, czy wybrałeś profesjonalistę z doświadczeniem i rzeczową wiedzą. Dlatego koniecznie poproś o spotkanie, podczas którego będziesz mógł pytać, o co tylko zechcesz. Dowiedz się wszystkiego na temat umowy deweloperskiej i nie wpłacaj żadnych środków, dopóki nie podpiszesz stosownych dokumentów. Aby uniknąć nieporozumień i o niczym nie zapomnieć, na spokojnie zastanów się, co powinieneś wiedzieć i wszelkie ewentualne wątpliwości zapisz na kartce. Koniecznie zabierz ją ze sobą na spotkanie! Jeśli chcesz znaleźć zaufanego dewelopera sprzedającego mieszkania w Łodzi, sprawdź ofertę Villa Romanów. To wiarygodna firma, która oddaje do użytku funkcjonalnie zaprojektowane, nowoczesne mieszkania. Właśnie takich deweloperów szukaj, jeśli chcesz szybko znaleźć nieruchomość, którą po swojemu urządzisz i w której będzie Ci się doskonale mieszkać.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register