Chciał łowić ryby na „marihuanę”. Policjanci nie uwierzyli

Pewien mieszkaniec Pasłęka chciał nęcić ryby specjalnie przygotowaną marihuaną – chwilę później wycofał się z tego i powiedział, że znaleziony plastykowy pakunek z prawie 200 gramami suszu należy do niego. 24-latek odpowie teraz za posiadanie środków odurzających. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w Pasłęku. Pracownicy koszący trawę zauważyli jak z pobliskich krzaków wypada plastykowy pojemnik z roślinnym suszem. Na miejsce wezwano policję. W tym miejscu pojawił się również młody mężczyzna, który jak wynika z relacji świadków miał wypytywać pracowników właśnie o plastykowe pudełko.

Twierdził, że zgubił je tu nieopodal a w pudełku była… zanęta na ryby. Niedługo później policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę. 24-latek przyznał się do posiadania pudełka oraz jego zawartości. Po zważeniu suszu okazało się, iż jest go 196,5 grama. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyku. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 8 tys. złotych.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 
 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register