Chciał uspokoić psa w czasie jazdy i uderzył w barierę na „siódemce”

W miniony weekend policjanci interweniowali 158 razy. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 12 osób. Policjanci z ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość ponad 400 kierujących. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego. W ciągu dwóch dni doszło do 22 kolizji drogowych.

Jedna z nich miała miejsce w sobotę około godziny 12.20 na drodze nr 7. Jej powodem było agresywne zachowanie… psa, który znajdował się w aucie. 64-letni mężczyzna kierujący hondą jazz zaczął w czasie jazdy uspokajać agresywnego psa, który miał ugryźć jedną z pasażerek. Mężczyzna zajął się opanowaniem sytuacji wewnątrz auta na tyle mocno, że nie kontrolował toru jazdy swojego auta. W konsekwencji uderzył w barierę ochronną. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sytuację potraktowano jako zdarzenie losowe a mężczyznę pouczono.

Policjanci przypominają o możliwości stosowania kontenerów transportowych do przewożenia zwierząt. Jest to bezpieczne rozwiązanie i uniemożliwia powstanie takich sytuacji jak opisana powyżej. Nie zawsze bowiem przewidzimy jak zwierzę będzie reagowało na podróż autem.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 39-latka, który kierował fiatem punto mając 1,3 promila. Sytuacja miała miejsce w miejscowości Nowina. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie on za swój czyn przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register