Chciał uzyskać informacje od Policji, więc…wymyślił problem. Teraz poniesie konsekwencję

Wobec 59-latka policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie za bezpodstawne wezwanie policji. Mężczyzna dziś zadzwonił pod numer alarmowy informując że na klatce schodowej leży pijany mężczyzna. W rzeczywistości chciał zapytać policjantów o zgłoszoną wcześniej sprawę.

Około godziny 9.00 policyjny patrol pojechał na ul. Płk. Dąbka. Tam zgłaszający informował o pijanym mężczyźnie leżącym na klatce schodowej. Gdy policjanci przyjechali na miejsce nikogo takiego nie zastali. W tym momencie zgłaszający interwencję 59-latek powiedział, że specjalnie zadzwonił po patrol, bo ma parę pytań a w przeciwnym razie policjanci by nie przyjechali. Pytania miały dotyczyć zgłoszonej wcześniej innej sprawy.

A 59-latek liczył na uzyskanie informacji na miejscu. Wobec mężczyzny sporządzono wniosek do sądu o ukaranie za bezpodstawne wezwanie policji. Może grozić mu grzywna nawet do 1500 zł.

Przypominamy zgodnie z Kodeksem Wykroczeń: Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register