Chciał zabić kobietę i wysadzić kamienicę w Elblągu

28-latek zatrzymany przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu usłyszał już zarzuty m.in.: kradzieży rozbójniczej, kierowania gróźb oraz uszkodzenia mienia. Do sądu trafił także wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany w środę (22.03) w mieszkaniu przy ul. Fabrycznej. Tam, po wizycie policjantów operacyjnych, którzy mieli go zatrzymać właśnie do sprawy kradzieży rozbójniczej, 28-latek zabarykadował się.

Chcąc uniknąć odpowiedzialności groził nawet, że jeżeli policjanci wejdą do mieszkania to zrobi krzywdę znajdującej się w mieszkaniu starszej kobiecie a także przy użyciu gazu wysadzi kamienicę. Mężczyzna w konsekwencji został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie.

Będzie on odpowiadał przed sądem za kilka przestępstw. Jednym z nich jest kradzież rozbójnicza. Tej miał dokonać w jednym ze sklepów przy ul. Kochanowskiego. Łupem 28-latka padł wtedy alkohol o wartości 1200 złotych. To nie jedyna taka kradzież, której miał się dopuścić.

Mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty. Do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie 28-latka. Zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej notowany i karany.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

1 komentarz

  • Tereska Reply

    28 marca 2023 at 07:56

    Bezkarni klusownicy, dyrektor stawia sieci klusownicze. Bez identyfikatorów zabiją szczupaki pod ochroną. Czy policja podejmie działania?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register