Chciała się zabić. Błyskawiczna akcja strażników miejskich /zobacz film/

Strażnicy miejscy z Malborka uratowali życie młodej kobiety, która próbowała popełnić samobójstwo. Ich interwencję zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu – informuje Radio Gdańsk.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 23:00 na prowadzącym na zamek moście dla pieszych. Siedzącą na barierce kobietę zauważył na monitoringu dyżurny malborskiej straży. Natychmiast powiadomił o tym znajdujący się w pobliżu patrol.

Strażnicy Przemysław Drozd i Łukasz Nadstazik zaparkowali radiowóz w bezpiecznej odległości. Następnie zdjęli kamizelki odblaskowe, by nie spłoszyć kobiety, która w każdej chwili mogła skoczyć do Nogatu. Nie było czasu na negocjacje, dlatego kiedy strażnicy przechodząc przez most zrównali się z niedoszłą samobójczynią, zdecydowanym ruchem ściągnęli ją z barierki.

– W trakcie interwencji dwudziestolatka zachowywała się agresywnie. Przekazano ją wezwanym na miejsce ratownikom medycznym – poinformował Radio Gdańsk Tomasz Farysej, komendant Straży Miejskiej w Malborku.

To nie pierwsza taka akcja malborskich strażników. W ostatnich latach kilkukrotnie ratowali niedoszłych samobójców, którzy próbowali skakać z mostu. – Będąc świadkiem takiej sytuacji lepiej nie reagować samodzielnie. W pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić służby – dodaje komendant malborskiej straży.

źródło: Radio Gdańsk.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register