Chciała sprzedać bilety, straciła pieniądze!

Kobieta została oszukana na jednym ze znanych portali sprzedażowych. Łącznie straciła 1400 złotych. Wymieniona kwota została wypłacona z jej bankowego konta. Jak to się stało?

Mieszkanka podelbląskiej miejscowości postanowiła wystawić na sprzedaż posiadane bilety na koncert. Skorzystała ze znanego internetowego portalu sprzedażowego. Gdy wystawiła ogłoszenie otrzymała wiadomość od potencjalnego kupującego.

Sprawca – bo tak już w tej chwili go nazwiemy przysłał kobiecie link do strony bankowej poprzez którą ma ona otrzymać przelew za zakupiony przez niego towar czyli wspomniane bilety na koncert. Kobieta wypełniła „bankowy” formularz podając tam szczegółowe dane związane z zabezpieczeniem swojego konta. Jak nie trudno się domyślić z jej konta wypłacono w dwóch turach kwotę 1400 złotych. Gdy kobieta zorientowała się że padła ofiarą oszustwa zgłosiła sprawę na policję.

Przypominamy portale sprzedażowe mają swój regulamin i należy postępować zgodnie z tymi uregulowaniami. Skorzystanie z linku do formularza, który imituje stronę bankową może zakończyć się tak jak ta historia powyżej. Przestrzegamy więc.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register