Ciekawe pomysły kandydatów. Integracja poprzez sport

Analizując obietnice wyborcze kandydatów na radnych miejskich warto zwrócić uwagę na oryginalność propozycji. Wiele się bowiem powtarza od lat. Tymczasem Piotr Opaczewski (PiS) wskazuje na całkiem ciekawe rozwiązania integrujące lokalną społeczność Elbląga.

Piotr Opaczewski, startujący z pierwszego miejsca listy PiS w okręgu nr 3, chce aby mieszkańcy mogli integrować się ze sobą poprzez uczestnictwo w dzielnicowych zawodach sportowych. Pomysł nie jest nowy, jednak od wielu lat zaniechany, a szkoda.

– Proponuję organizację przez MOSiR corocznych mistrzostw elbląskich dzielnic w sportach drużynowych (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka halowa), cyklicznej Letniej Olimpiady Elbląskich Dzielnic, rywalizację reprezentacji dzielnic w innych nie tylko sportowych dziedzinach np. naukowych – deklaruje Piotr Opaczewski. – Konieczny jest także powrót elbląskich spartakiad szkolnych – sportowych i naukowych.

Piotr Opaczewski dużo uwagi zwraca na sport i rekreację w mieście, dlatego deklaruje również silne działania skierowane na jak najszybsze odbudowanie kąpieliska miejskiego oraz zagospodarowanie Bażantarni.

– Trzeba również w naszych parkach stworzyć place zabaw na kształt tego w Pasłęku – dodaje Piotr Opaczewski. – Musimy inwestować w podniesienie atrakcyjności miasta, w nowe place zabaw i miejsca rozrywki. Elbląg jest miastem zielonym, miastem parków. Mamy wspaniały skarb – Bażantarnię. To skandal, że od zniszczenia czerwonego szlaku i Mostu Elewów mija już prawie rok i władze nie zrobiły praktycznie nic, aby to naprawić. To skandal, że basen odkryty nadal zarasta chaszczami. To skandal, że elblążanie jeżdżą do Pasłęka na plac zabaw z dziećmi.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register