Ciężki piątek dla Straży Pożarnej. 20 minut i dwa poważne wypadki

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 22 grudnia br. około godziny 12:15 na ulicy Ogólnej w Elblągu. W okolicy centrum Handlowego Ogrody doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki Nissan Micra z autobusem komunikacji miejskiej.

Zadysponowani do wypadku strażacy z JRG nr 2 zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej kierowcy Nissana, aby go uwolnić z pojazdu konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Mężczyzna został ewakuowany w asyście ratowników medycznych przy pomocy deski ortopedycznej. Kierowca autobusu i jego pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń.

W działaniach brało udział 12 strażaków, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia doszło chwilę później na ul. Mazurskiej. Tam czołowo zderzyły się 2 pojazdy osobowe, Honda Civic i Renault Laguna. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili swoje auta jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili pomocy medycznej pasażerce Hondy. W dalszej kolejności ratownicy usunęli z drogi pozostałości pokolizyjne.

W działaniach brały udział 3 pojazdy z JRG nr 2, tj. 9 strażaków, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

źródło: KM PSP Elbląg.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register