Co będzie się działo podczas festynu służb mundurowych?

10 maja Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód obchodzi swoje święto. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć temu wydarzeniu będzie Festyn Służb Mundurowych, który odbędzie się w piątek. Początek o godz. 12.

Podczas trwania festynu na scenie wystąpią: Orkiestra Wojskowa z Elbląga, „Szalone Małolaty” z Elbląskiego MDK, Teatr Tańca z Klubu Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W, Teatr „Katarynka”, dziewczęta z klubu Olimpia Judo Elbląg, uczniowie ze SP 19 z oddziałami dwujęzycznymi.

W strefie pokazów dynamicznych zobaczymy: Grupę Historyczną „Niepodległość” – Szpital Polowy i Posterunek Powstańczy, pokazy: wyszkolenia i pracy psów służbowych, Krav– Magi, musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej MOSG z Gdańska, patrol pieszy w ubezpieczeniu i posterunek kontrolny, działanie Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej oraz działania sekcji strażackiej.

Dodatkowo zaprezentowany zostanie sprzęt wojskowy: Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód, Żandarmerii Wojskowej, Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, działalność Delegatury Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Elblągu i Nadleśnictwa Elbląg.

W trakcie trwania festynu przewidziane są gry i zabawy dla dzieci. Nie zabraknie też wojskowej grochówki. Zakończenie Festynu planowane jest na godz. 18.00.

W programie festynu:

      – występ Orkiestry Wojskowej z Elbląga

      – pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Morskiego Oddziału SG z Gdańska

      – pokaz działania Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej

      – pokaz działania sekcji strażackiej

      – pokazy wyszkolenia policyjnych psów służbowych

      – patrol pieszy w ubezpieczeniu i tymczasowy posterunek kontrolny

      – pokaz Krav Magi

      – symulator zderzeń

      – pokaz judo grupy dziewcząt z Klubu Olimpia Judo Elbląg

      – grupa historyczna “Niepodległość”

      – szpital polowy i posterunek powstańczy

      – konkursy z nagrodami

      – występ zespołu „Ence Pence Dance” z Klubu pwd DWD P-W

      – Szalone Małolaty

      – Teatr „Katarynka”

     – żołnierska grochówka.

1 komentarz

  • Adek Reply

    10 maja 2019 at 08:45

    I dla kogo ten festyn robią dla siebie chyba i swoich dzieci… żenada… większość ludzi w tych godzinach jest w pracy, dzieci w szkołach, przedszkolach. Jak dla siebie i swoich dzieci festyn robicie to chociaż nie naglaszajcie tego. W piątek między 12 -18 no to żart porażka służb mundurowych w eElblągu.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register