Co będzie się działo w ferie w Elblągu?

24 stycznia w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Elbląski samorząd wspólnie z miejskimi instytucjami przygotował ofertę zajęć sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Oczywiście z zachowaniem reżimów sanitarnych i aktualnych obostrzeń, wynikających z pandemii.

PRZYDATNE LINKI:

FERIE W GALERII EL tydzień 1
FERIE W GALERII EL tydzień 2
FERIE W MDK
STRONA MOSiR
STRONA – TURYSTYKA.ELBLAG.EU
STRONA – TURYSTYKA.ELBLAG.EU – KALENDARZ IMPREZ
STRONA – TURYSTYKA.ELBLAG.EU – FERIE Z RADIEM ZET

PLAKAT – FERIE

– Wśród przygotowanych propozycji są półzimowiska w elbląskich szkołach, zajęcia sportowe organizowane przez MOSiR, czy zajęcia artystyczne w MDK i Galerii EL – rozpoczął prezentację oferty Witold Wróblewski prezydent Elbląga. – Rozstrzygnęliśmy również konkurs dla klubów sportowych na organizację zajęć sportowo-rekreacyjnych w okresie ferii zimowych. W tym konkursie oferty złożyło 12 stowarzyszeń, wszystkie otrzymały finansowe wsparcie. Łącznie na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono 40 tys. zł. Jeżeli chodzi o rodzaj tych zajęć, to są to zarówno te organizowane z wykorzystaniem miejskiej bazy sportowej, jak i również formy wyjazdowe. Kluby, które otrzymały dotację, zorganizują zajęcia sportowo-rekreacyjne w takich dyscyplinach jak m.in. piłka ręczna, piłka nożna, tenis stołowy, karate, lekka atletyka, siatkówka, taniec, hokej na lodzie.

– Po raz pierwszy w naszym mieście podczas feryjnego weekendu odbędzie się ogólnomiejski event Przebojowa Zima w Mieście z Radiem ZET. Wydarzenie odbędzie się na Starym Mieście w weekend 28-30 stycznia. Podczas eventu będzie można skorzystać z wielu zimowych atrakcji. Wśród nich – lodowisko syntetyczne, górka do Snow Tubingu, strefa biegówek i snowboardu – mówił Wróblewski.

W palcówkach oświatowych

– Gmina Miasto Elbląg we współpracy ze szkołami przygotowała półzimowiska w grupach do 12 osób, łącznie dla 520 uczniów. Zimowiska zorganizują SP 6, SP 16, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 oraz SOSW nr 1 i nr 2. Odbędą się dwa turnusy, od 24 do 28 stycznia oraz od 31 stycznia do 4 lutego. Koszt zimowiska to 480 zł od osoby z czego Miasto finansuje 60%, tak więc rodzice lub opiekunowie prawni płacą 200 zł. – wyliczała dyrektor Departamentu Edukacji Małgorzata Sowicka. – Poza półziomowiskami w szkołach serdecznie zapraszamy na zajęcia w MDK, które odbywać się będą w godz. od 8 do 15.

Z Radiem Zet w poszukiwaniu zimy

– Dla dzieciaków, które nie mogą wyjechać na stok atrakcje przygotowało popularne Radio Zet. Odwiedzi ono również nasze miasto w ramach akcji Przebojowa zima w mieście z Radiem Zet – informował Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki.

Ferie z Radiem ZET odbędą się w dniach 28-30 stycznia na Starym Mieście w Elblągu na Placu Katedralnym, w godzinach: piątek 16:00 – 20:00; sobota 12:00 – 20:00; niedziela 10:00 – 15:00.

Atrakcjami podczas ferii w Elblągu będą: Lodowisko Syntetyczne, Górka do Snow Tubingu, Strefa biegówek, Strefa snowboardu, a w sobotni wieczór – Muzyczna Lista Przebojów – Program na żywo z wozu transmisyjnego.

Zimowo-Sportowo

– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z wykorzystaniem swojej bazy planuje około 110 różnych zajęć dla około 6,5 tysiąca dzieciaków, oczywiście w reżimie sanitarnym. Przede wszystkim czynne będą lodowiska, “Helena” i Tor “Kalbar”, gdzie będą animacje i festyny lodowe. Czynna będzie również kryta pływalnia przy ul. Robotniczej, a na Hali Sportowo-Widowiskowej przez całe dwa tygodnie prowadzone będą zajęcia sportowe w różnych dyscyplinach – wyliczał Marek Kucharczyk dyrektor MOSiR. – Ponadto w Bażantarni, o ile pozwoli pogoda, chętni zmierzą się z jazdą rowerem po śniegu, zrealizowane zostaną także zajęcia survivalowe, odbędzie się także popularna Miejska Wycieczka Rowerowa. Dużym ułatwieniem dla osób korzystających z obiektów MOSiR będzie wprowadzona Karta MOSiR, którą można doładować i korzystać z rabatem ze wszystkich obiektów Ośrodka, do czego zachęcamy .

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register