Co będzie się działo w weekend w Elblągu?

W drugi weekend sierpnia w ramach akcji „Lato w Formie” przewidziano dla elblążan wiele atrakcji. W sobotę zapraszamy na ulicę Lotniczą na lotnisko Aeroklubu Elbląskiego, gdzie o godz. 11.00 zacznie się piknik rodzinny. Będą pokazy akrobacji samolotowych i prezentacja maszyn używanych przez aeroklub. Festyn potrwa do 18.00.

W sobotę i niedzielę wzdłuż placu przed katedrą ponownie zagoszczą foodtrucki. Festiwal kulinarny rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa w sobotę do 21.00. W niedziele foodtrucki zapraszają od 10.00 do 20.00.

W ramach Przystanku Starówka proponujemy tym  razem artystyczny performance „Forma przestrzenna- rzeźba ze śmieci”. Spotkanie dla dzieci i dorosłych przygotowało Stowarzyszenie Wyjście. Zapraszamy na plac przed Ratuszem Staromiejskim.

Dla wszystkich pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku przygotowano Festiwal Odpoczynku w Parku Modrzewie. Na Sjeście dorośli będą mogli odpocząć i zrelaksować się w cieniu drzew, a dzieci wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez instruktorów.

Wszystkich zainteresowanych współczesną grafiką zapraszamy na kolejne spotkanie ze Szkicologią. Tym razem w Centrum Sztuki Galeria EL będziemy zajmowali się… komiksem. Na wspólne rysowanie połączone z nauką zapraszamy od 10.00 do 13.00.

Na sobotnim koncercie o 20.00 wystąpi grupa PLANOGRAM.

W niedziele oprócz foodtrucków zapraszamy na dwa koncerty. Od 18.00 będzie można wyciszyć się na koncercie Mis Tybetańskich przygotowanych przez Stowarzyszenie Babska Wyspa.

Na niedzielnym koncercie na scenie przed katedrą wystąpi utalentowany elblążanin, znany z programów The Voice Of Poland i XFactor- Gracjan Kalandyk.

Organizatorem cyklu LATO W FORMIE jest Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląg. Sponsor Strategiczny -GE POWER Sp. z o.o.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register