Co dalej z Górą Chrobrego? Medialne naciski na radnych

Przedsiębiorstwo „Góra Chrobrego” kończy działalność. Nie kończy jednak walki o odzyskanie zainwestowanych pieniędzy. Przedsiębiorcy oraz Stowarzyszenie Miłośników Sportów Zimowych naciskają na elbląski samorząd, aby Miasto odkupiło infrastrukturę. Wykupili nawet artykuł sponsorowany w tej sprawie.

Stowarzyszenie Miłośników Sportów Zimowych zebrało ponad 3000 podpisów pod petycją do władz miasta w sprawie przejęcia obiektu od przedsiębiorstwa Góra Chrobrego. Treść petycji, podpisywanej przez elblążan to nic innego jak nacisk na władze miasta, aby nadal kontynuować działalność na tym obiekcie.

„W związku z planowanym zakończeniem działalności przez Przedsiębiorstwo Góra Chrobrego zwracamy się z gorącym apelem do prezydenta i radnych o podjęcie wszelkich starań zmierzających do utrzymania stoku narciarskiego w Elblągu” – czytamy w tym piśmie.

Wiadomo, że przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Sportów Zimowych złożyli petycję z podpisami do biura Rady Miasta Elbląga. Tym samym radni będą musieli nad tym tematem się pochylić. Czy nastąpi to jeszcze w tej kadencji? Wątpliwe.

Jednak, jak wiadomo dwa największe kluby radnych – PiS i PO są sceptycznie nastawione do ewentualnego odkupienia infrastruktury narciarskiej od Przedsiębiorstwa Góra Chrobrego. Nie wydaje się, aby jeszcze w tej kadencji chcieli się tym problemem zająć.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/naciski-na-miasto-co-dalej-z-gora-chrobrego/

Radny Rafał Traks (PiS) obawia się związków jakie łączą prezydenta Witolda Wróblewskiego z przedsiębiorcami z PT „Góra Chrobrego”.

– Na Komisji Promocji rozmawialiśmy o petycji Stowarzyszenia Sportów Zimowych oraz o utrzymaniu stoku narciarskiego. Zaapelowałem, żeby działania prowadzone przez prezydenta były prowadzone transparentnie. Ponieważ w Stowarzyszeniu i w PT Góra Chrobrego działają ludzie związani bezpośrednio z Prezydentem Elbląga – informuje radny Rafał Traks.

We wtorek, w jednej z internetowych gazet lokalnych ukazał się płatny tekst sygnowany przez Przedsiębiorstwo „Góra Chrobrego”, w którym czytamy: „Chcieliśmy Państwo poinformować, iż złożyliśmy Prezydentowi Elbląga propozycję przejęcia infrastruktury stacji narciarskiej. Na najbliższej sesji Rada Miasta prawdopodobnie zdecyduje o wyrażeniu zgody Prezydentowi na przejęcie lub też zgody nie wyrazi. Brak zgody oznaczać będzie likwidację obecnej stacji narciarskiej”.

portel

– To wyraźna manipulacja opinią publiczną miasta – komentuje jeden z radnych miejskich. – To zrzucenie teraz odpowiedzialności na nas, radnych za to, że biznes nie wypalił i jak Miasto nie odkupi infrastruktury, nie będzie stacji narciarskiej. Takim naciskom nie możemy ulegać, kierujemy się przede wszystkim dobrem miasta.

Wiele wskazuje na to, że radni PiS, którzy mają większość w Radzie Miasta Elbląga posłuchają apelu posła Jerzego Wilka i nie podejmą w tej kadencji żadnej decyzji w tej sprawie.

1 komentarz

  • Krzysiek K Reply

    22 marca 2018 at 16:34

    Moim zdaniem to miasto powinno poczekać, aż wygaśnie umowa dzierżawy góry przez w/w spółkę i dopiero wtedy zastanowić się co z tym terenem robić (co firma po sobie pozostawi, bo dla niej likwidacja infrastruktury to też koszty). Odkupywanie padającego przedsiębiorstwa w cenie, jaką sobie ta spółka życzy (przypominam, że ta spółka była i tak dotowana przez miasto, a się nie utrzymała) to totalna głupota.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register