Co dalej z Górą Chrobrego? Radni nie zdecydowali się na zakup infrastruktury narciarskiej

Radni PiS nie ulegli naciskom przedsiębiorstwa „Góra Chrobrego” i odrzucili stanowisko prezydenta miasta w sprawie przejęcia infrastruktury na stoku. Przedsiębiorstwo deklarowało, że jeśli do końca kwietnia br. nie będzie zgody Miasta na zakup sprzętu, nastąpi jego demontaż.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zablokowali przyjęcie stanowiska prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego zmierzającego do zakupu infrastruktury narciarskiej zlokalizowanej na Górze Chrobrego, mimo iż powołanemu przez prezydenta zespołowi udało się obniżyć cenę do kwoty 1.350 mln zł plus VAT.

– Decyzja o utrzymaniu (lub nieutrzymaniu) dotychczasowej funkcji rekreacyjnej Góry Chrobrego, w tym uprawianie narciarstwa zjazdowego,  należy do kompetencji Rady Miejskiej – informuje prezydent Witold Wróblewski. – Brak decyzji o utrzymaniu w mieście obiektu narciarskiego oznacza, w praktyce, likwidację stacji narciarskiej na Górze Chrobrego.

Prezydent Witold Wróblewski przedstawił również zakładane koszty funkcjonowania stoku narciarskiego po ewentualnym przejęciu przez Miasto.

– Według kalkulacji sporządzonej przez MOSiR roczny koszt eksploatacji wyciągu wyniesie około 600 tys. zł. Przewidywany przychód (wg danych PT Góra Chrobrego za ostatni sezon) może osiągnąć wysokość ok. 360 tys. zł., co oznacza dopłatę sięgającą 240.000 zł. – informuje prezydent Witold Wróblewski.

Radni nie wyrazili zgody na prowadzenie dalszych negocjacji w celu przejęcia przez Miasto infrastruktury stoku. Za to zobowiązali prezydenta aby do września br. przygotował kompleksowa koncepcję rozwoju sportów zimowych w Elblągu.

– Prezydent na siłę, za pomocą radnych miejskich, chce wymusić podjęcie decyzji o odkupieniu tej infrastruktury od prywatnego przedsiębiorstwa. Nadal nie mamy rzetelnej analizy finansowej związanej z działalnością na Górze Chrobrego, czy tego, ile osób będzie chciało skorzystać z tej infrastruktury – mówił podczas sesji radny Rafał Traks.

Co dalej z Górą Chrobrego? Wygląda na to, że prywatny inwestor zdemontuje infrastrukturę narciarską na stoku. Czy Miasto znajdzie środki i możliwości aby zagospodarować Górę Chrobrego pod kątem uprawiania tam sportów zimowych jeszcze w tym roku? O tym przekonamy się wkrótce.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register