Co dalej z protestem pracowników żłobków w Elblągu?

Zgodnie z ustaleniami z dnia 27 grudnia br.,odbyło się drugie spotkanie w sprawie negocjacji, dotyczących postulatów Komitetu Protestacyjnego pracowników elbląskich żłobkówinformuje biuro prezydenta Elbląga.

W spotkaniu, oprócz przedstawicieli pracowników i dyrekcji wszystkich żłobków, uczestniczyli: Grzegorz Adamowicz przew. NSZZ Solidarność, mecenas Jacek Mazur oraz ze strony miasta Janusz Nowak wiceprezydent Elbląga i Małgorzata Sowicka dyr. Departamentu Edukacji.

Podczas spotkania przedstawiciele Komitetu Protestacyjnego odnieśli się do propozycji złożonej im na spotkaniu w dniu 27 grudnia br. Niestety na dzisiaj Komitet Protestacyjny nie przyjął zaproponowanych rozwiązań, pomimo tego, że praktycznie wszystkie postulaty zostały spełnione (jeden nie w takim zakresie, jakiego żądali protestujący).

Należy podkreślić, że od 1 listopada pracownicy żłobków, tak jak pracownicy wszystkich pozostałych jednostek miejskich otrzymali podwyżkę wynagrodzenia, która wyniosła średnio na etat 220 złotych.

Dodatkowo, zgodnie z postulatami Komitetu Protestującego, wyraziliśmy zgodę na:
•    zabezpieczenie środków na nagrody dla pracowników
•    zabezpieczenie środków na dodatki specjalne
•    na podwyżkę płacy zasadniczej dla opiekuna 100 zł, starszego opiekuna 200 zł, pielęgniarki 300 zł.

Podwyżka dla pracowników bezpośrednio zajmujących się dziećmi w żłobkach (opiekun, starszy opiekun, pielęgniarka) uznana została za zasadną z uwagi na charakter pracy i spłaszczenie zarobków, w tego typu placówkach, w ostatnim okresie. Łącznie z podwyżkami już przyznanymi od listopada podwyżki dla opiekunów, starszych opiekunów i pielęgniarek wyniosłyby od 590 do 320 zł.

Nie zyskał akceptacji postulat mówiący o dodatkowym podwyższeniu płac zasadniczych pracowników obsługi. Wynika to z faktu, iż w innych placówkach samorządowych, na tych samych stanowiskach zarobki są takie same, jak w żłobkach. Zaproponowano, aby o podwyżkach dla pozostałych pracowników żłobków rozmawiać w kontekście wszystkich zatrudnionych na podobnych stanowiskach w pozostałych jednostkach podległych samorządowi.

Niestety propozycje te nie zyskały akceptacji Komitetu Protestacyjnego. Spotkanie zakończyło się ustaleniem, że dyrektorzy żłobków, jako adresaci postulatów, przekażą te propozycje na piśmie Komitetowi Protestacyjnemu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register