Co najczęściej przydarza się smartfonom?

Współczesne smartfony są w porównaniu do poprzednich generacji szybsze, bardziej wielofunkcyjne i coraz częściej zastępują nawet komputer. Ceną udoskonaleń technologicznych jest niższa żywotność baterii oraz delikatność samego sprzętu.

Wiele awarii smartfonów powstaje na skutek wad fabrycznych samych urządzeń, jednak nie mniej problemów powstaje z winy samego użytkownika telefonu, działania czynników zewnętrznych czy osób trzecich. Smartfon towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku – dlatego grożą mu różne niebezpieczeństwa, takie jak upadek, zalanie, przegrzanie i inne przykre wydarzenia. Dlatego ubezpieczenie iPhone’a czy smartfona jakiejkolwiek innej marki może okazać się przydatne.

Co najczęściej psuje się w smartfonach?

Do najczęściej występujących przyczyn awarii smartfonów zalicza się upuszczenie telefonu na ziemię, zalanie cieczą oraz błędy popełniane w trakcie dokonywania aktualizacji i wgrywania aplikacji (źródło: http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2013/01/drogie-naprawy-smartfonow.aspx ). Jak przekonało się wielu użytkowników tych urządzeń, o upuszczenie go jest nietrudno, a wówczas uszkodzeniu może ulec wyświetlacz lub obudowa.

Smartfon może też zostać uszkodzony przez osobę trzecią. Często jest nią dziecko – z badań przeprowadzonych w 2015 r. przez Square Trade wynika, że w 40% polskich gospodarstw domowych dziecko zniszczyło jakieś urządzenie mobilne, w tym łącznie 1,2 mln smartfonów (najczęściej strącając telefon ze stołu – obejmuje to 48% przypadków; źródło: http://interaktywnie.com/biznes/newsy/mobile/polskie-dzieci-zniszczyly-2-9-mln-smartfonow-tabletow-i-laptopow-252118 ).

Czy warto ubezpieczyć telefon?

Jeśli awaria czy uszkodzenie powstały z winy niezależnej od producenta telefonu, nie możemy dokonać bezpłatnej naprawy czy wymiany w ramach gwarancji. Jeśli uszkodzenie telefonu powstało z winy użytkownika, tym bardziej nie możemy liczyć na pomoc. Dlatego warto zainteresować się ofertą firm proponujących Iphone insurance i innych wartościowych smartfonów. Do firm takich należy Gadget Cover (https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance). Polisa uchroni nas przed finansowymi konsekwencjami takich zdarzeń, jak upuszczenie telefonu, zalanie, awaria po wygaśnięciu okresu gwarancji, zniszczenie na skutek przepięcia, a nawet kradzież. Dziś, kiedy średnia cena smartfonów wciąż rośnie, może się to okazać rozsądnym posunięciem.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register