Co nas czeka w święta w Elblągu?

Mikołajki, rozświetlenie miejskiej choinki, Świąteczne Spotkania Elblążan i Elbląska Noc Sylwestrową – w okresie świątecznym czeka elblążan mnóstwo atrakcji. Szczegóły tych wydarzeń zaprezentowane zostały podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

– Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny. To wyjątkowy, magiczny czas, który staramy się spędzać razem. Tradycyjnie już wspólne oczekiwanie i wprowadzenie do Świąt nastąpi 6 grudnia w Mikołajki –  podczas wspólnego rozświetlenia choinki. Przypomnę, że jest to dzień patrona naszego miasta. W weekend 14 – 15 grudnia na Starym Mieście odbędą się Świąteczne Spotkania Elblążan. Świętowanie zakończymy wspólnym powitaniem Nowego Roku. Już dziś serdecznie zapraszam mieszkańców i gości do udziału w tych wydarzeniach Mam nadzieję, że dla nas wszystkich będzie to czas mile spędzony z bliskimi lub znajomymi, czas kiedy możemy razem cieszyć się z nadchodzących świąt – mówił prezydent Witold Wróblewski.

6 grudnia – zabawy Mikołajkowe, zabytkowy tramwaj, rozświetlenie choinki

– Od 10.00, w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, odbędą się Mikołajki dla przedszkolaków. Zabawa tradycyjnie organizowana jest dla naszych przedszkolaków, które otrzymają od Mikołaja prezenty – mówiła Małgorzata Sowicka, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Na lodowisku Helena natomiast będą atrakcje dla starszych dzieci.

– Dla szkół podstawowych odbędą się Mikołajki z Media Expert. Będzie z nami Mikołąj, a śpiewać będzie znany w Elblągu Łukasz Gesek O godz. 10.00 zapraszamy do nas szkoły, a o godz. 18.00 tych, którzy nie uczestniczyli w pierwszej turze tego wydarzenia – mówił Andrzej Bugajny, Dyrektor MOSiR w Elblągu.

Po raz kolejny na ulice Elbląga wyjedzie również Mikołajkowy Tramwaj

– Koło Miłośników Tramwajów działające przy PTTK we współpracy z Tramwajami Elbląskimi przygotowało przejazd świątecznego tramwaju, który wyruszy w trasę już o 11.30. W tramwaju Mikołaj będzie rozdawać słodycze, a sam tramwaj będzie świątecznie przybrany. Dzień później (7 grudnia) w Bażantarni odbędzie się XVI Złaz Mikołajkowy PTTK – opowiadał Leszek Marcinkowski, prezes elbląskiego oddziału PTTK.

Kulminacyjnym puntem będzie rozświetlenie choinki Na Starym Mieście

– Od godz. 16.30 uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej  prezentować będą swoje wyroby. Na scenie będziemy mogli oglądać występy dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół. Będą także kucyki w zagrodzie oraz Mikołaj, który będzie zbierał listy od dzieci. Punktualnie o godz. 17.00 rozbłysną światełka na choince. O godz. 18.00 natomiast w katedrze odprawiona zostanie Msza w intencji Miasta – wyliczał Adam Jocz, Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

14-15 grudnia zapraszamy na Świąteczne Spotkania Elblążan

– Tradycyjnie Świąteczne Spotkania Elblążan to jarmark produktów bożonarodzeniowych, występy artystyczne, spektakle teatralne, pokazy baletowe, spotkanie z Mikołajem, animacje dla dzieci. Będzie również można pomóc zwierzętom z elbląskiego schroniska poprzez udział w licytacjach i zbiórce darów – podkreślał Adam Jocz.

Co jeszcze będzie się działo?

Sobota:
Od godz. 11.00 w sobotę Elbląski Klub Szefów Kuchni przygotuje pokaz i degustację świątecznego bigosu ( degustacja od godz. 13.00) – przed Ratuszem Staromiejskim. Sobotę zamknie koncert zespołu Dikanda z programem „Dikanda Kolędowo”

Niedziela:
Ok. 15.30 możliwość podzielenia się opłatkiem i wspólna kolacja wigilijna elblążan. Niedzielę zamknie koncert elbląskiego chóru Alta Trinia z programem ]świątecznym.
 
31 grudnia Elbląska Noc Sylwestrowa

– Grudzień zakończymy wspólną zabawą, czyli Elbląską Nocą Sylwestrową. Zaczynamy o godz. 22. W tym roku imprezę poprowadzi Zespół Gesek. Przed północą życzenia noworoczne prezydenta, wspólne odliczanie, a o północy przywitanie Nowego Roku pokazem animacji laserowej. Po nim Maja Kadłubowska zaprezentuje covery największych przebojów muzyki pop. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs butelkowy. Cała imprezę kończymy około godz. 1 w nocy – wyliczał Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

1 komentarz

  • Kinia Reply

    6 grudnia 2019 at 21:19

    bardzo fajna inicjatywa media expert

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register