Co naturalnie przyspieszy metabolizm i sprawi, że schudniesz?

Chcesz schudnąć? Nie warto stosować preparatów odchudzających. Nie mamy pewności, że nie zaszkodzą naszemu zdrowiu. Lepiej zastosować naturalne spalacze tłuszczu. Jedzenie ich spowoduje, że schudniesz!

Co to jest? Oto naturalne spalacze tłuszczu, które stosuj w diecie:

Kofeina

Nie od dzisiaj wiadomo, że kofeina działa pobudzająco. Ma też właściwości hamujące łaknienie i przyspieszające metabolizm. Nic zatem dziwnego, że jest to jeden ze składników preparatów odchudzających. Ilość kofeiny w kawie uzależniona jest od jej rodzaju. I tak najwięcej jest jej w kawie parzonej (100–120 mg), najmniej w espresso (60–80 mg). By kawa pomogła nam w utracie zbędnych kilogramów, należy ją pić rano oraz 30 minut przed planowanym treningiem.

Kapsaicyna

Tę substancję o nieco skomplikowanej nazwie szukać należy przede wszystkim w papryczce chilli. Jest to przyprawa niezwykle ostra, działająca na receptory bólu w jamie ustnej. Kapsaicyna hamuje apetyt, jak również przyspiesza metabolizm, a tym samym sprawia, że dochodzi do szybszego spalania tkanki tłuszczowej.

Naukowcy wiążą z kapsaicyną duże nadzieje. Badania wykazują bowiem, że pobudza ona komórki nowotworowe do samozniszczenia. Stymuluje ponadto układ odpornościowy, solidnie go wzmacniając.

Kurkuma

Zastanawiało Cię, dlaczego w Indiach ludzie są tak szczupli? Dodają kurkumę do potraw.

Kurkuma pozytywnie wpływa na metabolizm, przyspieszając proces trawienia. To jednak nie wszystko! Uważa się, że przyprawa ta ogranicza rozwój komórek tłuszczowych, a przy tym wspomaga proces ich samozniszczenia.

Ocet jabłkowy

Picie dobrej jakości octu jabłkowego pobudza do pracy układ trawienny. Pod jego wpływem wydziela się większa ilość soków żołądkowych, a enzymy trawienne syntetyzowane są zdecydowanie szybciej. Ocet pozwala również na obniżenie poziomu cholesterolu, ale i wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Już 1–2 łyżeczki dziennie rozcieńczone z wodą i pite co najmniej trzy razy dziennie pozwolą na szybszą utratę zbędnych kilogramów.

Cynamon

Ta niezwykle aromatyczna przyprawa pozwoli obniżyć poziom cukru we krwi, ale również pozytywnie wpłynie na poziom cholesterolu. Przyspiesza przemianę materii, reguluje pracę nerek i pobudza układ trawienny do intensywniejszej pracy. Dodajmy do tego pomoc w usuwaniu toksyn z organizmu. Pewnym ograniczeniem w sięganiu po cynamon w czasie diety odchudzającej może być fakt, że pobudza on łaknienie.

Zastanawiasz się jeszcze? Wybór powinien być prosty. Warto więc wiedzieć, po jakie przyprawy, zioła czy substancje zawarte w poszczególnych produktach sięgać, by szybciej pokonać niechcianą tkankę tłuszczową.

źródło: fitness.wp.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register