Co robić w ferie w Elblągu? Miasto przygotowało wiele propozycji

Ferie w Elblągu zaczynają się już w przyszłym tygodniu. To czas odpoczynku dla uczniów, pod warunkiem, że będzie on naprawdę aktywny. Postarało się o to Miasto i miejskie instytucje przygotowując po raz kolejny bogatą ofertę zajęć sportowych i kulturalnych.

Wzorem lat ubiegłych przygotowany został Informator zawierający ofertę zajęć. Wydawnictwo trafi do uczniów wszystkich elbląskich szkół. W formie elektronicznej prezentujemy je tutaj: Ferie w Elblągu- informator

– Już od najbliższego poniedziałku 13 962 uczniów elbląskich szkół rozpoczyna ferie zimowe. Tak jak w latach ubiegłych we współpracy ze szkołami, instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi przygotowaliśmy bardzo bogatą i różnorodną ofertę zajęć. Zależy nam, aby dzieci nie spędzały tego czasu w domu przed komputerem, dlatego zachęcamy do skorzystania z zajęć sportowych, artystycznych, czy edukacyjnych, podczas których na pewno nie będzie czasu na nudę. Oferta zajęć przygotowana została dla kilkunastu tysięcy dzieci. Mam nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych zajęcia te spotkają się z dużym zainteresowaniem – mówi prezydent Witold Wróblewski.

W sposób zorganizowany
– Jedną z form, które proponujemy są zorganizowane formy wypoczynku, czyli półzimowiska w elbląskich szkołach. W tym roku półzimowiska organizowane są w 6 szkołach podstawowych oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1.  Z zimowisk skorzysta ok. 1160 dzieci. Koszt 140 tys. zł. – wskazywał prezydent.

– Półzimowiska podzielone zostały na dwa turnusy, są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Decyzją prezydenta uczniowie korzystający z półzimowisk mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, ulgi na półzimowiska przysługują także posiadaczom Karty Dużej Rodziny – mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu.

Paleta różnorodnych zajęć
– Drugą formą jest bardzo bogata oferta ogólnodostępnych zajęć przygotowanych przez jednostki miejskie – mam tu na myśli instytucje kultury – Bibliotekę Elbląską, Centrum Sztuki Galeria EL, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Elbląski samorząd ogłosił także konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych”. Na ten cel przeznaczono z budżetu miasta kwotę 40.000 zł. Dofinansowanie otrzymało 13 elbląskich stowarzyszeń i klubów sportowych na organizację zajęć dla 6500 osób – wyliczał prezydent.

Korzystając z okazji bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację zimowego wypoczynku, chciałbym też wszystkim uczniom życzyć miłego wypoczynku – zakończył prezydent.

Szczegóły zajęć przedstawiali dyrektorzy instytucji.

Młodzieżowy Dom Kultury
– W trakcie ferii zajęcia w MDK odbywać się będą zarówno w budynku przy ulicy Bema, jak i przy ul. Warszawskiej. Wśród propozycji zajęcia taneczne, muzyczne, multimedialne, językowe, fotograficzne. W zajęciach wezmą też udział dzieci żołnierzy NATO stacjonujących w Elblągu – mówiła Edyta Lichacz dyrektor MDK.

Ferie w MDK – wniosek o przyjęcie na zajęcia

Program – Ferii zimowych w MDK  – http://www.mdk.elblag.pl/news/s/897/ferie-zimowe-2018-w-mdk?wwwmdkelblagpl=7cd10236a294c1534628028ebf024e14

Galeria EL Jak co roku Galeria przygotowuje cykl zajęć. W tym roku będą to trzy zespoły działań. Cykl spotkań z bajką, w ramach których uczniowie w oparciu o literaturę budować będą scenografie. Drugi rodzaj zajęć to warsztaty dźwiękowe LOOP, trzeci to warsztaty z animacji poklatkowej – zachęcał do udziału Jarosław Denisiuk dyrektor Centrum Sztuki Galeria EL.

Ferie w Galerii EL – http://www.galeria-el.pl/news/ferie-w-galerii-el-3689.html

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy
– MOS organizuje zajęcia w czterech blokach i będą to zajęcia piłki siatkowej, judo, imprezy sportowe oraz pływanie. Planujemy, że we wszystkich naszych przedsięwzięciach weźmie udział ok. 1.200 dzieci – mówił Stanisław Szczepański dyrektor MOS.

Program zajęć MOS

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
– Zajęcia w MOSiR prowadzone będą pod hasłem na sportowo bezpiecznie i zdrowo. To 170 godz. zajęć od godz. 8 do 15. Dla dzieci i młodzieży udostępniona będzie Hala Sportowo-Widowiskowa, strzelnica, kryta pływalnia, lodowisko. Szczegółowy program znajduje się na stronie MOSiR. Wszystkie zajęcia są nieodpłatne. Uczniowie będą mieli też bezpłatny wstęp na mecze EKS START i Meble Wójcik, które odbędą się w czasie ferii – mówił Andrzej Bugajny dyrektor MOSiR

MOSiR zaprasza na sportowe ferie – http://mosir.elblag.eu/mosir_zaprasza_na_sportowe_ferie.a4953

MOSiR ferie program – http://mosir.elblag.eu/.media/.media/ferie%20z%20mosirem%20/2018/Ferie_2018_Program.pdf

Biblioteka Elbląska
– Zajęcia w czasie ferii organizowane będą we wszystkich filiach dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat we wtorki i czwartki w godz. 12-14, natomiast zajęcia w Bibliotece Młodego Czytelnika odbywać się będą od poniedziałku do piątku. Zajęcia są bezpłatne, a szczegóły dostępne na naszej stronie – mówił Dominik Żyłowski kierownik Działu Komunikacji Społecznej Biblioteki Elbląskiej.

Ferie zimowe w bibliotece – http://www.bibliotekaelblaska.pl/news/ferie-w-bibliotece-4110.html

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register