Co się dzieje w Gminie Tolkmicko? „Trzeba tam mieć mocne plecy”

„Jeśli w tej gminie chce się coś załatwić, trzeba mieć mocne plecy” – pisze nasz Czytelnik, który wskazuje, że od lat mieszkańcy wsi Chojnowo walczą o remont drogi i …nie ma na to żadnych szans. Podobnie jak w sprawie walki mieszkańców osiedla Łęczę z kontrowersyjną tzw. Pracownią Rzemiosł Dawnych.

Od dłuższego czasu docierają do nas rożne informacje, że źle się dzieje w gminie Tolkmicko. Mamy pewne informacje dotyczące dość dziwnych decyzji radnych tej gminie. Sprawa zaś dotyczy problemu mieszkańców osiedla Łęcze. O tym jednak wkrótce w innym materiale.

Tym razem poruszamy problem mieszkańców wsi Chojnowo, którzy od wielu lat nie mogą doczekać się remontu drogi. To powoduje, że za chwilę firma transportowa nie będzie chciała przyjeżdżać po dzieci i zawozić je do szkoły.

„Gmina śmieje się w nos mieszkańcom, mieszkańcy wysyłają pisma do gminy i osobiście składają skargi. Z jakimi przeszkodami muszą się zmierzyć. By móc przejechać samochodem nie można jechać szybciej niż 10km/h. A tego jest jeszcze mało. Przy świetlicy jest dół, który powstał od nadmiaru wody gruntowej. Wyrwa jest pełna wody i głęboka na ponad metr. Dorosły człowiek może się utopić, a co dopiero dzieci, które się zbierają wokół świetlicy i czekając na autobus szkolny. Właściciel firmy transportowej już podjął decyzję, że zimą nie będzie przyjeżdżał po dzieci – pisze nasz Czytelnik. – Dużo by opisywać co się dzieje w tej gminie, można książkę kryminalną napisać. Jedna osoba z radnych chciała zaprzestać mataczenia, kolesiostwa i przekrętów finansowych, ale niestety, jak to powiedział poseł Jerzy Wilk za małe plecy ma.

Gminie Tolkmicko, a zwłaszcza radnym tej gminy przyglądamy się uważnie w związku ze sprawą problemów mieszkańców osiedla Łęcze, którzy od lat walczą z uciążliwą działalności tzw. Pracowni Rzemiosł Dawnych. Mamy już pewne ustalenia w tej kontrowersyjnej sprawie. Wkrótce je opublikujemy.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: redakcjaelblag24@gmail.com. Każdemu gwarantujemy anonimowość!

no images were found

2 komentarze

 • Magdalena Reply

  24 października 2017 at 18:18

  W artykule błędnie połączono dwie sprawy: rzeczywiste, niezwykle uciążliwe problemy mieszkańców Chojnowa (a także Przybyłowa i Kamionka Wielkiego) wynikające z bardzo złego stanu drogi we wsi, ze sprawą Pracowni Rzemiosł Dawnych.
  Problem złego, miejscami katastrofalnego, stanu dróg gminnych w Gminie Tolkmicko jest sprawą niezwykle ważną. Radni wciąż podejmują starania, by skłonić Burmistrza Tolkmicka do wyremontowania dróg, które są “przejezdne” – z dużym trudem i ryzykiem dla samochodów – okresowo, a przy deszczowej pogodzie pozbawione nawet takiej “przejezdności”.
  W związku ze sprawą Pracowni Rzemiosł Dawnych z Łęcza natomiast nie można oskarżać ani władz gminy ani radnych o żadne zaniedbania – przeciwnie: Rada Miejska wydała oświadczenie, w którym broni twórców Pracowni przed szykanami i nieuzasadnionymi oskarżeniami ze strony przeciwników ich działalności.

 • Chojnowiak Reply

  24 października 2017 at 21:55

  przy wyborach rozliczymy Pana Burmistrza – rip [i][i][i]

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register