Co wybrać do wyposażenia salonu kosmetycznego?

Prowadzenie własnego salonu kosmetycznego to kuszący biznes, na który decyduje się coraz więcej osób. Nic dziwnego, zainteresowanie usługami wciąż rośnie, a kolejki do renomowanych gabinetów są bardzo długie. Planując otwarcie własnego biznesu należy przygotować nie tylko dobry biznesplan i kosztorys, aby sprawdzić rentowność inwestycji. Należy pamiętać, że gabinety takie podlegają ścisłym restrykcjom, a sanepid dokładnie określa jakie wyposażenie jest niezbędne do prowadzenia biznesu kosmetycznego. Poza przepisami, warto także pamiętać o wygodzie klientów. Odwiedziny salonu kosmetycznego powinny kojarzyć się z relaksem, strefą spokoju i dawać oderwanie od codzienności. Piękne wyposażenie oczywiście nie jest najważniejsze, ale równie istotne dla poczucia odrobiny luksusu.

Istotne jest dobre zaplanowanie budżetu. Warto ująć w nim nie tylko niezbędne sprzęty, ale także meble. Kiedy podejdziemy do tego zakupu kompleksowo, salon będzie wyglądał spójnie estetycznie, co jest także niezwykle istotne. Wystrój pomieszczenia może sprawić, że wyróżnimy się na tle sporej konkurencji. 

Podstawowe umeblowanie – co powinno się znaleźć w salonie kosmetycznym?

Planując biznes na pierwszy plan wysuwa się sprzęt, który jest niezbędny do jego prowadzenia. Tutaj przeważnie stawia się na wysoką jakość, jako że jest to instrument, który generuje zwrot z inwestycji. To prawda, jednak nie można zapominać także o dobrej jakości meblach, które mają wpływ nie tylko na wizerunek firmy, ale także na komfort codziennej pracy. Wybierając meble musimy pamiętać o tych dwóch kwestiach. Jakie jest niezbędne wyposażenie? Warto przygotować strefę, w której klienci będą mogli poczekać na zabieg, kiedy gabinet nie będzie jeszcze gotowy. W takim miejscu powinny znaleźć się wygodne fotele lub kanapy, niewielki stoliczek i wieszak na ubrania. To absolutne minimum, które sprawi, że klienci będą czuli się komfortowo po przekroczeniu progu. 

Jeżeli chodzi o meble gabinetowe, to zależy od tego, jakie usługi zamierzamy świadczyć, jednak istnieje kilka klasyków, które niezbędne będą praktycznie w każdym salonie. Taką podstawą są fotele kosmetyczne, dostępne pod adresem https://finefactory.pl/216–fotele-kosmetyczne które umożliwiają swobodne ułożenie klienta do zabiegu. Dostępne są modele, które umożliwiają rozłożenie do łóżka. To idealne rozwiązanie do salonów, w którym brakuje miejsca na oba meble. Warto sprawdzić także, czy wybrany przez nas fotel posiada dodatkowe udogodnienia dla klienta jak np. regulowany zagłówek. 

Kolejnym meblem, który sprawdzi się w każdym gabinecie jest szafa na kosmetyki i akcesoria. Niezależnie od tego czy oferujesz jedynie manicure czy nowoczesne zabiegi na twarz i ciało, to miejsce do przechowywania potrzebne będzie zawsze. W większości przypadków przydatny będzie także stolik zabiegowy, który pełni rolę pomocnika. To mobilny, niewielki mebel, dzięki któremu będziemy mieć niezbędne do wykonywania zabiegu materiały zawsze pod ręką. Warto wybrać model, który posiada szuflady – znacznie ułatwi to przechowywanie. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register