Concordia lepsza w derbach Elbląga. Zobacz film

W środę, w meczu 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, Olimpia przegrała na własnym stadionie 1:3 z Concordią Elbląg i sensacyjnie odpadła z rozgrywek. Bramki dla pomarańczowo-czarnych strzelali: Mateusz Szmydt, Sebastian Tomczuk oraz Martin Strach. Honorową bramkę dla Olimpii strzelił Patryk Sokołowski.

Materiał wideo:

Żółto-biało-niebiescy na mecz pucharowy wyszli rezerwowym składem. Trener Adam Boros zdecydował się dać szansę tym piłkarzom, którzy w rozgrywkach ligowych grają mniej. Dla Concordii był to natomiast pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera, Piotra Rzepki.

Mimo nieco rezerwowego składu wystawionego przez trenera Borosa, to wciąż Olimpia pozostawała zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale walcząca o utrzymanie w III lidze Concordia wyszła na to spotkanie bez respektu do wyżej notowanego rywala i od początku dyktowała warunki gry.

Drużyna z Krakusa była dużo bardziej aktywna i przejawiała większą ochotę do gry, od początku stosując wysoki pressing.  Taki styl gry opłacił się już w 21 minucie, kiedy po przejęciu piłki w środku pola Hubert Otręba obsłużył znakomitym podaniem Mateusz Szmydta, a ten bez najmniejszych problemów posłał piłkę po długim rogu bramki strzeżonej przez Kacpra Tułowieckiego.

Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, a trener Boros widząc nieporadność swoich piłkarzy w konstruowaniu akcji zdecydował się na dwie zmiany. Na drugą połowę w miejsce Krzysztofa Niburskiego i Michała Bartkowskiego wyszli Łukasz Pietroń oraz Paweł Piceluk. Jednak obraz gry niewiele się zmienił i po niecałych 120 sekundach od zaczęcia drugiej połowy na tablicy widniał rezultat 0:2. Mateusz Szmytd tym razem wystąpił w roli asystenta, a jego podanie wykończył Sebastian Tomczuk.

W zespole Olimpii dochodziło do kolejnych zmian mających odmienić rezultat spotkania. Na boisku pojawili się, będący ostatnio w wysokiej formie, Damian Szuprytowski i Jakub Bojas. To jednak nie było w stanie wybić z uderzenia świetnie dysponowanej tego dnia drużyny gości, która w 69 minucie meczu podwyższyła na 0:3. Po kolejnej znakomicie przeprowadzonej kontrze i podaniu Tomczuka do siatki trafił Martin Strach.

Olimpia nie zamierzała się poddawać i wciąż dążyła do zmiany rezultatu. Efekty przyniosła akcja z 77 minuty, kiedy Patryk Sokołowski wykorzystał dośrodkowanie Pawła Piceluka i precyzyjnym strzałem głową dał nadzieję żółto-biało-niebieskim. Jak się jednak okazało była to tylko honorowa bramka i Olimpia sensacyjnie odpadła z rozgrywek o Wojewódzki Puchar Polski z Concordią.

Zapraszamy do obejrzenia bramek z tego spotkania.

Olimpia II Elbląg – Concordia Elbląg 1:3 (0:1)

0:1 — Szmydt (21 min.), 0:2— Tomczuk (46 min.), 0:3 —Strach (69 min.), 1:3 — Sokołowski (77 min.).

Olimpia II: Tułowiecki — Maciążek, Kolosov (57′ Bojas), Wenger, Bartkowski (46′ Piceluk), Sokołowski, Ressel, Iwanowski, Niburski (46′ Ł. Pietroń), Lisiecki (54′ Szuprytowski), Burkhardt.
Concordia: Pogorzelec — Kiełtyka, Kopeć, Barros, Gołębiewski, M. Pietroń (83′ Lewandowski), Otręba (80′ P. Pelc), Burzyński, M. Pelc (46′ Tomczuk), Szmydt, Duda (57′ Strach).