Coraz bliżej do budowy nowoczesnego parku w Elblągu. Miasto ogłosiło ważny przetarg

Elbląski Ratusz szykuje się do poważnej renowacji parku miejskiego Dolinka. Ponieważ projekt jest już mocno zaawansowany, Miasto poszukuje firmy, która przygotuje studium wykonalności dla tego projektu.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie studium wykonalności dla realizacji projektu pn. „Rewitalizacja Parków Miejskich Maksa Ashmanna w Kaliningradzie i Parku Dolinka w Elblągu” planowanego do dofinansowania w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020, Cel Tematyczny Dziedzictwo – Priorytet 1. Współpraca w zakresie zachowania i transgranicznego rozwoju dziedzictwa historycznego, przyrodniczego i kulturowego.

Zainteresowane firmy mogą swoje oferty składać do dnia 11 września br.

Przypomnijmy, że prezydent Witold Wróblewski w kwietniu br. gościł wicemera Kaliningradu Jurija Kondratjewa. Podczas spotkania podpisano list intencyjny, na mocy którego Elbląg i Kaliningrad będą podejmowały wspólne starania o pozyskanie funduszy unijnych w ramach programu transgranicznego Polska – Rosja, na przedsięwzięcia służące między innymi rozwojowi i zachowaniu kultury lokalnej i dziedzictwa przyrodniczego.

W Elblągu dzięki środkom z tego programu planowana jest rewitalizacja Parku Dolinka, a w Kaliningradzie modernizacja zabytkowego kompleksu – Parku Aschmanna.

– Oba pomysły dotyczą modernizacji parków z uwzględnieniem funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej. My pracujemy nad modernizacją Parku Dolinka. Zależy nam na tym, aby to miejsce tętniło znowu życiem i było atrakcyjnym dla różnych grup mieszkańców i turystów – podkreśla rezydent Witold Wróblewski.

Niestety plany projektowe nie będą uwzględniały renowacji amfiteatru w Parku Dolinka. Na to, jak się okazuje, nie wystarczy środków finansowych. Miasto nie ma nawet obecnie pieniędzy na rozbiórkę tego obiektu. Wygląda więc na to, że nadal będzie stał ogrodzony i stopniowo coraz bardziej niszczał.

Opracowana dokumentacja projektowa zakłada: strefę tzw. kwietnika (poprzez utworzenie miejsca wypoczynku z fontanną, pełne zieleni, różnorodnych roślin i kwiatów oraz utworzenie ogrodu społecznego), strefę seniora (miejsca przeznaczonego do aktywnego wypoczynku seniorów, w tym np. wiata taneczna), strefę sportu i rekreacji (poprzez budowę m.in. boisk do siatkówki plażowej, stołów do ping-ponga, siłowni zewnętrznej), strefę placu zabaw (z uwzględnieniem urządzeń zabawowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych,  plac zabaw Górka, na którym znajdą się między innymi podesty różnej wysokości połączone schodkami, mostkami linowymi, trapy wspinaczkowe, a także zjeżdżalnie linowa i tubowa, wykorzystująca naturalne różnice terenu), strefę małej gastronomii.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/to-bedzie-park-na-jaki-elblazanie-czekaja-od-dawna-nie-trzeba-bedzie-jezdzic-do-pasleka/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register