Coraz trudniej o dobrego pracownika w Elblągu

Coraz więcej elbląskich pracodawców ma poważne problemy z uzyskaniem odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów do pracy. Główne trzy wyzwania, jakie wskazują pracodawcy w Elblągu, to: mała liczba kandydatów o wymaganych kwalifikacjach, zbyt wysokie oczekiwania finansowe w stosunku do płac oferowanych na danym stanowisku oraz zbyt mała liczba zgłoszeń kandydatów o odpowiednim doświadczeniu. O ocenę tej sytuacji poprosiliśmy Krzysztof Wilczewskiego, profesjonalnego rekrutera i konsultanta biznesowego.

“Przedsiębiorcy dostrzegają, że w walce o odpowiednich kandydatów istotną rolę odgrywa atmosfera panująca w firmie oraz możliwości rozwoju oferowane pracownikom. Coraz częściej pracodawcy świadomie oceniają swoją atrakcyjność na rynku i przystępują do realizacji przemyślanych działań w obszarze budowy wizerunku (marki) pracodawcy. Dziś przyciągnięcie atrakcyjnego pracownika wymaga przemyślanych działań w różnych obszarach aktywności przedsiębiorstwa” – uważa Krzysztof Wilczewski.

Jeśli zapłacimy nowemu pracownikowi poniżej stawek oferowanych obecnie na rynku  musimy liczyć się nie tylko z rotacją ale również fiaskiem kolejnych rekrutacji. Płaca to nadal bardzo ważny element, jednak nie wszystko, ważne są relacje panujące w firmie, warunki rozwojowe, warunki socjalne, a także to, jak ciekawe jest dane zadanie przypisane do oferowanego stanowiska. Pracodawcy mają do dyspozycji szeroką paleta tzw. pozapłacowych elementów motywacyjnych, które trzeba dostosować do danej firmy, grup wiekowych i potrzeb pracowników. Pytanie tylko czy firma potrafi taki pakiet świadczeń stworzyć i we właściwy sposób zaoferować pracownikom i kandydatom – dodaje Krzysztof Wilczewski.

Gość naszego portalu to doświadczony rekruter, konsultant biznesowy I trener biznesu.

Od 7 lat pomaga firmom w praktycznym rozwoju kompetencji miękkich, sprzedażowych i menadżerskich. Prowadzi również projekty rekrutacyjne dla elbląskich przedsiębiorców tzn. wyszukuje na rynku ciekawych kandydatów, opracowuje opisy stanowisk, zakresy kompetencji i ścieżki rozwoju.

Rynek pracownika nie ułatwia poszukiwań odpowiednich osób do pracy. Jeśli do tego dochodzą specyficzne wymagania wobec kandydatów, poprzeczka zostaje zawieszona jeszcze wyżej.  Przy nietypowych rekrutacjach pomocne będzie wsparcie profesjonalisty, który bazując na swoim doświadczeniu efektywnie i sprawnie przeprowadzą cały proces.

Krzysztof Wilczewski
https://www.facebook.com/PersoniaElblag/
krzysztof.wilczewski@personia.pl
www.elblag.personia.pl

 
Publikacja w ramach świadczenia usług specjalistycznych związanych z promocją na rzecz przedsiębiorstw inkubowanych  – projekt „Startup House III – Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register