Cyberoko dla Mikołaja i wsparcie na leczenie Lilianki

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres dla wszystkich. Szczególnie uwielbiają go dzieci, z uwagi na Mikołaja, który przynosi prezenty i spełnia marzenia. To również czas, w którym możemy zrobić coś dla innych.

Dwoje małych elblążan, szczególnie teraz potrzebuje naszego wsparcia, dlatego serdecznie zapraszamy na kiermasze charytatywne, które zorganizowane zostaną podczas Świątecznych Spotkań Elblążan. Całkowity dochód z nich przeznaczony będzie na leczenie Lilianki oraz na zakup cyberoka dla Mikołaja.

Wsparcie na leczenie Lilianki
Kiermasz na rzecz 7-letniej Lilianki, która walczy z guzem pnia mózgu odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 11-20. Koordynatorem akcji jest Szkoła Podstawowa nr 19. W specjalnie przygotowanym kramie, który ustawiony będzie przy Ratuszu Staromiejskim, będzie można – za wsparcie akcji otrzymać między innymi świąteczne ozdoby i stroiki.

Cyberoko w prezencie świątecznym dla Mikołaja
W niedzielę natomiast w tym samym kramie odbędzie się zbiórka i kiermasz na rzecz 4-letniego Mikołaja, który w lutym tego roku w czasie pobytu w przedszkolu zakrztusił się winogronem. Niestety, w wyniku zakrztuszenia doszło do niedotlenienia mózgu i dziś chłopiec wymaga intensywnej i bardzo drogiej rehabilitacji. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup Cyberoka wraz z oprogramowaniem, dzięki któremu Mikołaj będzie miał kontakt ze światem. Specjalistyczne urządzenie wraz z oprogramowaniem kosztuje 28 tys. zł. Część środków rodzina chłopca już pozyskała. Brakuje jeszcze ok. 12 tys. zł. Zróbmy więc Mikołajowy świąteczny prezent i wspomóżmy ten szczytny cel! Kiermasz będzie trwał w godz. 11-18.

Informujemy jednocześnie, że datki na małych elblążan będą zbierane również podczas sobotnich koncertów świątecznych Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Przypominamy również, że zarówno Mikołaja, jak i Lilianę można wspierać poprzez wpłaty na konta

Lilianka jest podopieczną Fundacji Siepomaga
https://www.siepomaga.pl/zycie-lilianki?fbclid=IwAR1OBWSH7cFcexU4QBWs8CVqB4TbZA4Z1tB-7TJJxC-02yCle0ALHbor66w 

Mikołaj natomiast jest podopiecznym Fundacji Elblag. Można na jego cel przekazać darowiznę lub 1% podatku – KRS 0000033301 dla Mikołaja. Istnieje również możliwość wpłat na zbiórki
uratujecie.pl/potrzebujacy/Mikolaj_1  
pomagam.pl/usmiechmikolaja

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register