Czeka nas 6 dni utrudnień na ul. Fromborskiej

Firma PBD S.A – wykonawca inwestycji pn. „Przebudowa ul. Fromborskiej w Elblągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną do skrzyżowania z ul. Królewiecką” – informuje, że dnia 01.09.2021 (środa), przy sprzyjających warunkach pogodowych rozpocznie wykonywanie robót związanych z układaniem nawierzchni ścieralnej na modernizowanej jezdni. W związku z tym nastąpi wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.
Prace planowane są na 6 dni roboczych. Opis oraz schematy poszczególnych etapów znajdują się poniżej.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem i tymczasowego oznakowania!

Etap I, dzień 1
ul. Królewiecka wzdłuż działek osiedla “Matalowców”
Prace w rejonie nowego ronda. Ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo we wszystkich relacjach. Dla pojazdów jadących w kierunku miasta zaleca się korzystanie z przejazdu ul. Smolną – Poznańską – Metalowców dla pojazdów od centrum do Fromborskiej ulicami Bartniczą i Częstochowską.
ETAP 1 – DZIEŃ 1 – MAPKA

Etap II, dzień 2
Skrzyżowanie ulic Królewieckiej i Fromborskiej oraz odcinek ul. Fromborskiej
Prace w rejonie nowego ronda oraz na wschodnim pasie ul. Fromborskiej od ronda do zjazdu do sklepu Biedronka. Ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo wyłącznie w ciągu ul. Królewieckiej, nie będzie możliwości skrętu z ul. Królewieckiej w ul. Fromborską. Objazd do ul. Fromborskiej wyznaczony będzie przez ul. Piłsudskiego – Legionów – Ogólną. W tym etapie zamknięte będą zjazdy z ul. Fromborskiej od ronda do wjazdu przy sklepie Biedronka włącznie. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną przeniesione wg odrębnego komunikatu ZKM w Elblągu.
ETAP 2 – DZIEŃ 2 – MAPKA

Etap III, dzień 3
ul. Fromborska strona wschodnia
Prace na pasie wschodnim ul. Fromborskiej od wjazdu do “Biedronki” do skrzyżowania z ul. Ogólną. W obrębie skrzyżowania ul. Fromborskiej  z ul. Królewiecką i ul. Ogólną ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo we wszystkich relacjach. Zaleca się korzystanie z przejazdu ul. Częstochowską i ul. Bartniczą. W tym etapie zamknięte będą zjazdy po wschodniej stronie ul. Fromborskiej na odcinku prowadzonych prac.
ETAP 3 – DZIEŃ 3 – MAPKA

Etap IV, dzień 4
ul. Fromborska strona zachodnia
Prace na pasie zachodnim ul. Fromborskiej od skrzyżowania z ul. Ogólną do ronda.  W obrębie skrzyżowania ul. Fromborskiej  z ul. Królewiecką i ul. Ogólną ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo we wszystkich relacjach. W tym etapie zamknięte będą zjazdy po zachodniej stronie ul. Fromborskiej na odcinku prowadzonych prac oraz wjazd na ul. Bartniczą. Zalecany dojazd do ul. Bartniczej oraz do dróg osiedlowych – przez ul. Częstochowską i zjazd przy sklepie Korona.
ETAP 4 – DZIEŃ 4 – MAPKA

Etap V, dzień 5
ul. Fromborska zjazdy
Prace związane z wykonaniem nawierzchni na zjazdach z ul. Fromborskiej po stronie wschodniej i zachodniej, w tym na połączeniu z drogą osiedlową oraz ul. Bartniczą. Zamknięcie czasowe wykonywanych zjazdów na osiedle od strony ronda, ul. Bartnicza, wjazd do “Biedronki”. Zalecany dojazd do ul. Bartniczej oraz do dróg osiedlowych – przez ul. Częstochowską i zjazd przy sklepie Korona.
ETAP 5 – DZIEŃ 5 – MAPKA

Etap VI, dzień 6
Skrzyżowanie ul. Ogólnej i Fromborskiej
Prace w rejonie skrzyżowania ul. Fromborskiej z ul. Ogólną. Ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo. Na czas prac wyłączone z ruchu zostaną relacje skrętne pomiędzy ul. Ogólną i ul. Fromborską a także przejazd ul. Fromborską od Łęcza w kierunku Królewieckiej. Przez skrzyżowanie będzie możliwy przejazd od ul. Królewieckiej jedynie w kierunku Łęcza. Objazd do ul. Ogólnej i Królewieckiej z kierunku Łęcza i od Królewieckiej wyznaczony będzie przez ul. Jana III Sobieskiego –  Legionów – Al. Piłsudskiego.  Przeniesione przystanki komunikacji zbiorowej wg rozporządzenia ZKM w Elblągu. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną przeniesione wg odrębnego komunikatu ZKM w Elblągu.
ETAP 6 – DZIEŃ 6 – MAPKA

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register